Lipotransfer – wyszczuplij uda, powiększ biust!

Lipotransfer
Lipotransfer

Twórcy zabiegów medycyny estetycznej postanowili spełnić jedno z marzeń wielu kobiet. Mianowicie, stworzyli urządzenie i procedury pozwalające na pobranie tkanki tłuszczowej z miejsc na ciele, w których jest jej za dużo i umieszczenie w innych, które wymagają modelowania. Tym samym już teraz tłuszcz z brzucha możesz wszczepić w swój biust. Nie wierzysz? Sprawdź sama, jak działa lipotransfer – Adivive.

Choć brzmi to niewiarygodnie, usługa przeszczepu tłuszczu jest już dostępna w Polsce, w dobrych klinikach medycyny estetycznej. Tkankę tłuszczową traktuje się jak naturalny wypełniacz, dzięki któremu można wymodelować różne partie ciała wedle własnych upodobań. Zabieg ten jest nie tylko skuteczny, ale i niezwykle bezpieczny – przeszczepiany tłuszcz pochodzi z naszego organizmu, dzięki czemu niwelowane są potencjalne reakcje alergiczne. Pamiętaj, jesteś najlepszym dawcą dla siebie samego.

Na czym polega lipotransfer Adivive?

Choć mówi się o przeszczepie tkanki tłuszczowej, to tak naprawdę siła tego zabiegu tkwi w komórkach macierzystych, które się w niej znajdują. Komórki te są jak eliksir młodości, który rewitalizuje, regeneruje i ujędrnia tkanki. Wszystko dzięki niezwykłym zdolnościom tych struktur do nieograniczonych podziałów i różnicowania się na inne komórki. Dostarczenie komórek macierzystych do np. zniszczonej skóry, pokrytej zmarszczkami sprawia, że stymulowane są procesy naprawczo-odmładzające.

Zabieg Adivive oparty jest na pobraniu tłuszczu z miejsc, w których jest go zbyt dużo. Najczęściej są:

  • uda,
  • brzuch,
  • pośladki,
  • biodra,
  • tzw. boczki,
  • okolice kolan.

Następnie pobrany materiał umieszczany jest w urządzeniu Adivive. Tam rozpoczyna się proces odwirowywania komórek tłuszczowych po to, aby wyłonić najmłodsze i najsilniejsze jednostki, które są świetnym źródłem komórek macierzystych (nawet do 1,4 mln na 1 ml przeszczepu!). Z tak przygotowanym preparatem, który zawiera wyselekcjonowane komórki tłuszczowe, można dokonać autoprzeszczepu.

Lipotransfer – Co można wymodelować za pomocą lipotransferu?

Zakres możliwości przeobrażania swojego ciała z użyciem własnej tkanki tłuszczowej jest bardzo szeroki – mówi lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Ziemlewski w Warszawie i Wrocławiu – z jej pomocą można:

  • powiększyć piersi,
  • powiększyć pośladki,
  • wymodelować podbródek,
  • owal twarzy.

Ponadto z powodzeniem usuniesz dolinę łez, czyli. tzw. worki pod oczami, a także zredukujesz zmarszczki i ujędrnisz skórę twarzy.

Lipotransfer posiada też pewne ograniczenia. Jednorazowo nie pobiera się więcej materiału niż 20-30 ml tłuszczu, gdyż taka dawka jest bezpieczna dla organizmu. W wyniku odwirowania pozostaje go jeszcze mniej, ale nawet niewielka ilość wystarczy do poprawienia wyglądu i rozpoczęcia stymulacji naprawczej. Ponadto, aby przeszczep ten był skuteczny, musi być podany w miejsca, w których istnieje już minimalna warstwa tkanki tłuszczowej.

Efekty zabiegu można dostrzec natychmiast. Na pełne rezultaty należy poczekać ok 7 dni, ponieważ po iniekcji tłuszczu mogą wystąpić przejściowe obrzęki i zasinienia skóry. Jest to zjawisko całkowicie naturalne i nie powinno budzić niepokoju.

Adivive – co jeszcze trzeba wiedzieć o lipotransferze?

Specjalista z Kliniki Ziemlewski, który na co dzień zajmuje się lipotransferem w klinikach w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi, na podstawie własnych doświadczeń wskazuje, czego najbardziej obawiają się pacjenci zainteresowani tym zabiegiem.

Przede wszystkim – bolesność. Pobranie tkanki tłuszczowej odbywa się za pomocą kaniuli i za jej pomocą jest też wstrzykiwany. Łączy się to nakłuciem ciała igłą, ale wszelki dyskomfort bólowy jest usuwany dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego. Pacjent nie powinien odczuwać żadnej dolegliwości.

Po drugie – rezultaty odmienne od oczekiwań. Przed wykonaniem zabiegu klienci klinik medycyny estetycznej bardzo dokładnie omawiają z lekarzem plan działania i efekty, których się oczekuje. Sprawdzana jest możliwość wykonania przeszczepu, analiza przeciwwskazań i doradzenie, które miejsce będzie najlepsze do pobrania tkanki tłuszczowej. Podczas konsultacji można zapytać się o wszelkie aspekty zabiegu – lekarz musi udzielić wyczerpującej i satysfakcjonującej odpowiedzi.

Po trzecie – czy wolumetria twarzy i ciała jest stała. Lipotransfer, choć skuteczny, nie daje rezultatów, które pozostają do końca życia. Mimo wszystko nowym, wymodelowanym ciałem można cieszyć się przez lata. Czas cofania się rezultatów przeszczepu zależy od indywidualnych cech pacjenta.

Lipotransfer Advive jest nowością w gabinetach medycyny estetycznej, która szybko zyskuje grono szczerych fanów. W końcu to dzięki niemu można szybko stracić nadmiar tłuszczu z problematycznych miejsc i dokonać remodelowania twarzy i ciała. Bezpieczeństwo i skuteczność sprawia, że przeszczep tkanki tłuszczowej stanie się trendem wśród odbiorców usług kosmetycznych i bardzo długo utrzyma swoją pozycję.

Tekst stworzony we współpracy z: http://www.klinikiziemlewski.pl/

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *