Kłopoty ze skórą dłoni? Sprawdź jak sobie z tym poradzić!

skóra dłoni

Większość z nas przykłada dużą wagę do wyglądu nie tylko swojego, lecz także drugiego człowieka. Istnieje przekonanie o tym, że nasz wygląd jest naszą wizytówką. Być może to właśnie dlatego większość z nas zwraca uwagę nie tylko na twarz drugiego człowieka, lecz także jego dłonie. To właśnie na podstawie ich wyglądu można niekiedy określić wiek, ale też to, czym zajmuje się dana osoba. Z wiekiem oraz innymi, niezależnymi od nas czynnikami zewnętrznymi skóra naszych dłoni ulega zniszczeniu. Staje się przy tym nie tylko szorstka i nieprzyjemna w dotyku, lecz także traci swoją dawną, młodzieńczą elastyczność oraz blask. Najczęstszym powodem takich problemów jest upływ czasu, ale też brak zapewnienia odpowiedniego nawilżenia, a co za tym idzie ochrony przed czynnikami zewnętrznymi.

Sposób na piękne dłonie

Zapytaliśmy specjalistów z kliniki medycyny estetycznej MediArt Clinic w Poznaniu o to, jak przywrócić młody wygląd zmęczonej skórze naszych dłoni. Odpowiedź ekspertów była niemal natychmiastowa. Jeśli musisz mierzyć się z brakiem dawnego blasku i elastyczności swoich dłoni, to koniecznie odwiedź klinikę, w której pokonasz swój problem. Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego z pewnością w tej kwestii nie ma sobie równych. To właśnie dzięki jego zastosowaniu możesz znów cieszyć się młodzieńczym wyglądem swoich dłoni. Stosowany w tej metodzie rewitalizacji dłoni kwas hialuronowy skutecznie wygładza ubytki powstające z wiekiem na tej części skóry. Warto przy tym wiedzieć, że pojawiające się ubytki są wynikiem zaniku tkanki podskórnej na zewnętrznych częściach dłoni.

Zabieg odmładzania dłoni kwasem hialuronowy

To właśnie dzięki współczesnej medycynie estetycznej możesz zwrócić swoim dłonią dawny, młodzieńczy wygląd. Metoda ta pozwala uzupełnić powstające braki w komórkach tkanki podskórnej, która z wiekiem produkowana jest w znacznie mniejszych ilościach. Pierwszym etapem zabiegu jest wprowadzenie wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego w uszkodzone tkanki dłoni. To właśnie po tym następuje zauważalne zwiększenie jędrności skóry, dzięki czemu skóra odzyskuje swoją dawną elastyczność, a także napięcie. Oprócz tego Twoje widoczne żyłki oraz wystające kostki zostają ukryte, a Ty możesz w pełni cieszyć się drugą młodością rąk. Warto pamiętać o tym, że skóra zostaje dodatkowo nawilżona, dzięki czemu możesz w pełni cieszyć się nie tylko jej jedwabistą gładkością, lecz także niezwykłą miękkością. Co najważniejsze – efekt zabiegu jest w pełni naturalny oraz długotrwały!

Czy zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest bezpieczny?

Niektórzy pacjenci obawiają się zabiegów z zastosowaniem kwasu hialuronowego. To właśnie dlatego zapytaliśmy ekspertów, czy słusznie należy obawiać się zabiegów z wykorzystaniem tego składnika. Według wielu specjalistów nie należy obawiać się metod leczenia niedoskonałości z użyciem kwasu hialuronowego. Taki zabieg jest w pełni bezpieczny. Warto przy tym wspomnieć o tym, że wspomniana substancja występuje jako naturalny składnik w naszym organizmie, nie powoduje więc reakcji alergicznych. Podczas zabiegu nie zostaje podany tylko i wyłącznie czysty kwas hialuronowy – zostaje wzbogacony o inne składniki, takie jak konserwanty, składniki nadające mu odpowiedni odczym pH, dzięki któremu nie może być mowy o podrażnieniach. Taki zastrzyk zawiera dodatkowo substancje łączące cząsteczki kwasu i powodujące ich usieciowienie, dzięki któremu kwas hialuronowy nie rozkłada się po kilku dniach w naszym organizmie, lecz po kilku miesiącach.

Odmładzanie dłoni – widoczne efekty

Dzięki zabiegowi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, skóra Twoich dłoni:

  • zostaje nawilżona,
  • pozbywa się wiotkości i braku elastyczności,
  • uzyskuje blask, jędrność i sprężystość.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *