Dyskusje na temat cellulitu

Dyskusje na temat cellulitu. Powstało wiele kontrowersji na temat cellulitu i pozbywania się go za pomocą różnych zabiegów pielęgnacyjnych – w tym body wrappingu. Wśród niezliczonej ilości ofert pojawiających się na rynku trudno jednoznacznie stwierdzić i wybrać, która metoda będzie idealna, która z nich naprawdę działa i przede wszystkim czy jest bezpieczna dla organizmu.

Dyskusje na temat cellulitu – Po co Body Wrapping?

Pierwsze wzmianki o owijaniu ciała datowane są na czasy starożytnego Egiptu, Grecji i Rzymu. Taka terapia dla ciała skutecznie:

  • usuwa toksyny z organizmu i leczy ciało
  • usuwa zbędny tłuszcz i płyny z tkanek
  • pozwala lepiej wchłaniać się składnikom mineralnym
  • redukuje bóle mięśniowe
  • napina, wzmacnia, odżywia i ujędrnia skórę

Wraz ze wzrostem badań w dziedzinie przemysłu kosmetycznego i estetycznego, Body Wrapping razem ze swoimi korzyściami znalazł się obecnie na czołowych listach proponowanych kuracji w SPA.

Dyskusje na temat cellulitu – Trochę biologii

Tuż pod powierzchnią skóry znajdują się trzy warstwy tłuszczu. W obrębie każdej warstwy znajdują się pojedyncze komórki tłuszczowe, otoczone płynem śródmiąższowym (płyn tkankowy, osocze krwi i limfy). Płyn ten kumuluje się w nadmiarze na skutek braku ruchu, starzenia się, nieodpowiedniej diety bogatej w sól i cukier, tworząc tym samym toksyny w organizmie. Zabieg body wrappingu zawiera w sobie specjalnie dobrane składniki, aby pomóc się pozbyć nadmiaru płynów oraz toksyn i jednocześnie wprowadzić do organizmu składniki mineralne.

Dyskusje na temat cellulitu – Zrozumieć toksyny

Najprościej rzecz ujmując, toksyny w organizmie to nic innego jak związki chemiczne i konserwanty, które dostają się do naszego ciała poprzez spożywane posiłki, napoje a nawet wdychane powietrze. Są one również wchłaniane przez pory skóry z produktów kosmetycznych, które na codzień używamy.

Nasze ciała są tak zaprojektowane, aby pozbywać się tych toksyn poprzez wątrobę, nerki i skórę. Jednak często ilość dostarczanych do organizmu toksyn jest tak duża, że nasze ciało nie jest w stanie sobie z tym poradzić, w związku z czym magazynuje ich nadmiar w płynie śródmiąższowym, który to z kolei jest wchłaniany przez przyległe komórki. Tak tworzy się nielubiany przez nas cellulit.

Dyskusje na temat cellulitu

Samo słowo cellulite jest kombinacją francuskich słów „cell” czyli komórka oraz przyrostka „-ite” co znaczy choroba. Kiedy więc opisywany wcześniej płyn śródmiąższowy zostaje nasączony toksynami, zaczyna łączyć się z przyległymi komórkami, gęstnieje i twardnieje tuż po powierzchnią skóry tworząc grudkowaty efekt.

Cellulit atakuje tylko niewielki procent mężczyzn ale niestety aż blisko 90% kobiet dotkniętych jest tą nieestetyczną przypadłością. Co gorsze z czasem rozwija się on coraz bardziej, niezależnie od naszego rozmiaru wieku czy wagi. Dodatkową przyczyną jego rozwoju są słabo rozbudowane mięśnie oraz nieprawidłowe krążenie. Oczywiście osoby otyłe mają większe szanse na cellulit co nie oznacza, że osoby regularnie ćwiczące są od niego całkowicie wolne.

Dyskusje na temat cellulitu – Lekarstwo 

No cóż moi drodzy. Muszę was zmartwić. Nie ma bowiem idealnego lekarstwa na cellulit. Jednak jest kilka sposobów, aby skutecznie z nim walczyć:

  • pozbądź się toksyn z organizmu stosując regularne zabiegi Body Wrapping
  • pij dużo wody aby wypłukać toksyny w naturalny sposób
  • zdrowo sie odżywiaj stosując dietę na cellulit
  • staraj sie utrzymywać stałą wagę
  • pamiętaj o ćwiczeniach wzmacniających mięśnie

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *