Lipofilling w walce ze zmarszczkami

zmarszczki

Zmarszczki u każdej kobiety pojawiają się w różnym wieku. Nie są nigdy powodem do radości, dlatego tak wiele kobiet próbuje się ich pozbyć. Jednym ze sposobów jest zabieg zwany Lipofilling, przeprowadzany w Bieńkowscy Clinic.

Czym jest Lipofilling?

Lipofilling jest obok botoksu i kwasu hialuronowego jednym ze sposobów walki ze zmarszczkami. Jednak jest dużo bardziej skuteczny, dlatego znajduję się coraz częściej w ofercie klinik zajmujących się medycyną estetyczną. Zabieg polega na wypełnieniu zmarszczek i poprawianiu kształtu twarzy oraz dłoni poprzez przeszczepienie tkanki tłuszczowej z wybranej przez pacjenta części ciała. Może wydawać się dość kontrowersyjny, lecz jest znacznie bardziej skuteczny i długotrwały.

Kto może skorzystać z zabiegu na zmarszczki?

Z zabiegu powinny skorzystać osoby, które chciałyby:

  • spłycić zmarszczki w okolicy oczu, ust, nosa i czoła,
  • wygładzić blizny potrądzikowe i pooperacyjne,
  • zwiększyć objętość policzków,
  • skorygować owal twarzy,
  • ujędrnić skórę,
  • usunąć skutki fotostarzenia skóry.

Na czym polega zabieg Lipofillingu?

Lipofilling to zabieg inwazyjny i konieczne jest przeprowadzenie go w sterylnym gabinecie przez doświadczonego specjalistę – tłumaczą eksperci z Bieńkowscy Clinic. Zabieg składa się z dwóch etapów. Na początku pobrana zostaje tkanka tłuszczowa z wybranego miejsca. Dość często jest to brzuch, biodra lub pośladki, gdzie znajduje się go trochę więcej niż w innych partiach ciała. Następnie wszczepiana jest w miejsce biorcze, docelowe, a tkanka zostaje ponownie ukrwiona. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. U osób palących istnieje ryzyko, że przeszczepiona tkanka tłuszczowa może nie przeżyć. Osoby te powinny dodatkowo przyjmować osocze bogatopłytkowe PRP. Po zabiegu może wystąpić obrzęk, dlatego należy bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza.

Efekty zabiegu Lipofilling

Z pewnością Lipofilling to dość innowacyjna metoda, biorąc pod uwagę, że polega na przeszczepieniu tkanki tłuszczowej w okolice twarzy w celu spłycenia zmarszczek. Najbardziej widocznym efektem jest poprawa wyglądu twarzy. Zmarszczki zostają spłycone, a czasem nawet całkowicie usunięte. Blizny są mniej widoczne, a skóra zostaje ujędrniona i odżywiona. Dość istotne dla pacjentów może być to, że efekty nie zawsze muszą być stałe. Uzależnione są głównie od tego, czy przeszczepione tkanki ,,wpasują się” w nowe miejsce. Gdyby niestety się to nie udało, konieczne jest powtórzenie zabiegu w odstępie od 6 do 12 miesięcy. Zabieg można także powtórzyć, gdy chcemy mieć pewność, że efekty będą stałe. W porównaniu do zabiegów z kwasem hialuronowym, które trzeba powtarzać co 12-18 miesięcy, ta metoda jest znacznie skuteczniejsza. Nim końcowe rezultaty będą widoczne, w miejscu zabiegu może pojawić się obrzęk, który utrzymuje się od kilkunastu dni do kilku tygodni. Dokładne postępowanie pozabiegowe zostanie przedstawione przez naszych ekspertów z Bieńkowscy Clinic podczas konsultacji.

Więcej o zabiegu Lipofillingu, który wypełnia zmarszczki i poprawia kształt twarzy oraz dłoni, można znaleźć na stronie Bieńkowscy Clinic. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia recepcji w klinikach w Bydgoszczy i Częstochowie.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *