Botox – najskuteczniejsza forma usuwania zmarszczek mimicznych

zmarszczek mimicznych
zmarszczek mimicznych

Aktualnie zastosowanie botoxu to zarówno zabieg prewencyjny, jak i skuteczna metoda usuwania zmarszczek mimicznych. Jakie są wskazania do jego przeprowadzenia? Jak właściwie przygotować się do terapii?

Toksyna botulinowa – do usuwania zmarszczek mimicznych

Tak zwana toksyna botulinowa jest wstrzykiwana w niewielkich ilościach w precyzyjnie wybrane przez specjalistę miejsca na twarzy. Jej działanie skupia się na zahamowaniu uwalniania acetylocholiny, czyli neuroprzekaźnika, który odpowiedzialny jest za przekazywanie impulsów między nerwami a mięśniami. W ten sposób osiągany jest pożądany efekt, czyli rozluźnienie mięśni i czasowe rozprostowanie się zmarszczek. Co ważne, botox w Częstochowie, który stosowany jest w klinice medycyny estetycznej Esteticmed wykorzystywany jest nie tylko do usuwania zmarszczek mimicznych, ale również używany do terapii nadmiernej potliwości.

Botox w Częstochowie – skuteczny i pewny

Z punktu widzenia pacjentów warto pokreślić, że botox w Bydgoszczy czy Częstochowie wykorzystywany w klinice Esteticmed jest w pełni bezpieczny. Preparaty toksyny botulinowej są produkowane w najnowocześniejszych laboratoriach. Co więcej, niezależnie od zabiegu stosuje się je w małych dawkach, które działają tylko w miejscu ich podania – wyjaśniają specjaliści z Esteticmed. Współcześnie botoks wykorzystywany jest głównie w usuwaniu zmarszczek mimicznych z twarzy – między brwiami czy wokół oczu. Z drugiej strony jego rola jest nieoceniona w leczeniu schorzeń związanych z kurczami mięśni i tikami, może być stosowany także do leczenia zeza czy kurczu powiek.

Bezbolesny zabieg do usuwania zmarszczek mimicznych

Aby terapia toksyną botulinową przyniosła pożądany efekt, konieczne jest wprowadzenie jej w skórę pacjenta przez specjalistę. Sam zabieg wykonywany jest ze znieczuleniem i trwa krótko. Wykonuje się go strzykawką z bardzo cienką igłą. W zależności od rezultatu, jaki ma być osiągnięty, lekarz może wstrzykiwać preparat w kilka precyzyjnie określonych miejsc. Po zabiegu pacjent musi pamiętać tylko o jednym, aby przez około 4 godziny nie pochylać głowy do dołu, co ma miejsce choćby przy zawiązywaniu butów.

Efekt, który jest widoczny na zmarszczki

Botoks w Częstochowie czy zabieg wykonany w Bydgoszczy to przede wszystkim efekt widoczny tuż po jego przeprowadzeniu. Wyraz twarzy staje się łagodniejszy, zaś zmarszczki likwidowane są całkowicie lub częściowo. Warto przy tym pamiętać, że pełen efekt przeprowadzonej terapii jest widoczny dopiero po 7-14 dniach od momentu podania toksyny botulinowej. Trzeba również wiedzieć, że regularne przeprowadzanie zabiegu w cyklach około półrocznych pozwala skórze odpocząć, dzięki czemu wygląda ona świeżo, zdrowo i znacznie młodziej.

Botox – Kto nie może?

Choć botoks w Bydgoszczy oraz oferowany w innych miastach jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, a jego efekty są zawsze widoczne, to trzeba pamiętać, że nie każdy będzie mógł skorzystać z tego dobrodziejstwa. Wśród przeciwwskazań bezwzględnych lekarze z Esteticmed wymieniają między innymi: zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, miejscowe infekcje skóry, ciążę oraz stosowanie choćby aminoglikozydy. Wśród względnych przeciwwskazań eksperci wymieniają również zaburzenia krzepnięcia i stosowanie leków przeciwkrzepliwych, w tym aspiryny. W przypadku wątpliwości zawsze należy skonsultować się z lekarzem, który w wyczerpujący sposób odpowie na wszystkie pytania.

Artykuł przygotowany we współpracy z Kliniką Medycyny Estetycznej i Laseroterapii www.esteticmed.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *