Nowoczesne metody zwalczania cellulitu

Metody zwalczania cellulitu

Cellulit jako problem – defekt kosmetyczny dotyczy ponad 80% przedstawicielek płci pięknej, generując silne kompleksy. Współczesne kobiety wciąż otrzymują oferty salonów kosmetycznych i SPA, które proponują przeróżne metody zwalczania cellulitu.

Jednak dzisiejsze kobiety są zdeterminowane i wymagają wymiernych i natychmiastowych efektów. Czy gabinety urody mogą zapewnić im szybko działające metody zwalczające cellulit?

Cellulit domeną kobiet – dlaczego?

Według  najnowszych badań, cellulit jest wynikiem twardnienia przegród tkanki  łącznej, zbudowanych z kolagenu. Twardniejąc kurczą się, co wywołuje  charakterystyczne nierówności w skórze, podobne do powierzchni materaca.  Ponadto kurczące się przegrody powodują blokowanie naczyń krwionośnych i  limfatycznych, co przyczynia się do utrudnionego krążenia krwi i limfy  pogłębiając tylko proces twardnienia przegród. Ponadto komórki  tłuszczowe z czasem przemieszczają się do góry, a włókna kolagenowe  ciągnąc w dół pogłębiają nierówności skórne. Niejedna kobieta zastanawia  się zapewne, dlaczego to jej dotyczy ten nieestetyczny problem, zaś jej  partnera w ogóle.

Cellulit, a tkanka tłuszczowa

Dzieje się tak dlatego, że występuje różnica w  sposobie odkładania się tkanki tłuszczowej u obu płci. U mężczyzn tkanka  łączna podtrzymująca tkankę tłuszczową, układa się równolegle do skóry.  Dzięki temu złogi tłuszczu rozciągają ją w minimalnym stopniu.  Nierówności w skórze kobiet wynikają z faktu, że tkanka tłuszczowa u  nich ułożona jest prostopadle do skóry, dlatego też skóra zostaje  naciągana i tworzą się na niej skórka pomarańczowa oraz rozstępy. Być  może jest to niesprawiedliwość natury, jednak obecnie każda świadoma  kobieta próbuje z nią walczyć, a świadomy gabinet kosmetyczny i SPA  usiłują zrobić wszystko by jak najskuteczniej jej w tym pomóc.

Metody zwalczania cellulitu –  Sposobów  jest wiele

Sposobów walki z cellulitem jest niemal tak  wiele, jak niezadowolonych z wyglądu swojej skóry kobiet. Różnią się  działaniem, skutecznością, kosztami, inwazyjnością, długością  stosowania. Generalnie, można je pogrupować na sposoby domowe,  kosmetyczne i zabiegowe. W pierwszy sposób działa wiele kobiet serwując  sobie kuracje oczyszczające babcinym sposobem, peelingi z kawy czy  prysznice wodą o różnej temperaturze. Czy sposoby te są skuteczne? Być  może przy niewielkim stopniu cellulitu zapobiegają tworzeniu nowego i  ujędrniają skórę. Znacznie popularniejsze są jednak dostępne w  drogeriach liczne preparaty kosmetyczne. Zawierają one zazwyczaj  ekstrakty z kawy, bluszczu, alg, guarany, kasztanowca i innych  substancji roślinnych, owoców i miodu. Połączone z masażem poprawiają  krążenie, jednak nie są w stanie w znacznym stopniu zredukować  cellulitu. Dlatego kobiety sięgają po masaże i wyrafinowane zabiegi  oparte o zaawansowane technologie, które stają się coraz popularniejszą  bronią w walce z cellulitem.

Metody zwalczania cellulitu – Rozpoznanie stadium

Wybór  metody powinien być poprzedzony rozpoznaniem stadium cellullitu.  Diagnozę jest w stanie wykonać sama klientka salonu kosmetycznego.  Pierwsze stadium charakteryzuje się zmianami faktury skóry, dającymi się  jednak zaobserwować jedynie po ściśnięciu fałdu skórnego. W drugim  stadium zmiany są widoczne bez ściskania, w pozycji stojącej, zaś w  trzecim stadium schorzenie jest już bardzo wyraźne. Metodę zwalczania  cellulitu dobiera się pod kątem stopnia jego zaawansowania oraz wymagań  klientek. Wiadomo, że na bardzo zaawansowany cellulit zastosowanie kremu  nie jest wystarczające.

Metody zwalczania cellulitu – Co jest w modzie?

Zaawansowane  stadium cellulitu wymaga podjęcia bardziej radykalnych działań oraz  konsekwencji. Nastawione na efekty kobiety wiedzą o tym, dlatego udają  się do gabinetów kosmetycznych i SPA, by poznać przeróżne maszyny  oferujące gamę metod zwalczających nieestetyczny defekt. Jedną z  najpopularniejszych technologii jest na przykład alternatywna dla  liposukcji, kawitacja ultradźwiękami o niskiej częstotliwości. Wibracje  ultradźwięków powodują trwałe zniszczenie tkanki tłuszczowej bez  uszkodzenia skóry. Jest to zabieg bezbolesny i gwarantuje brak efektu  jojo, na co wielki nacisk kładą klientki. Równie nieinwazyjną metodą  jest oparte o technologię elos działanie aparatury VelaShape. Łączy ona w  sobie masaż podciśnieniowy, energię bipolarnego prądu i podczerwień.  Dzięki tej kombinacji redukuje cellulit i tkankę tłuszczową. Działanie  sił pola elektrycznego wykorzystuje z kolei jonoforeza. Korzysta się w  tym zabiegu z właściwości prądu, które gwarantują przyspieszone wnikanie  substancji chemicznych. Bardzo popularną metodą jest również laser,  który wnika w skórę poprawiając napięcie mięśni oraz krążenie i  oczyszczając organizm ze zbędnych produktów przemiany materii i toksyn.  Stosuje się także działanie niskich temperatur (krioterapia),  termoterapię, presoterapię, elektrolipoforezę czy endermologię.

Innowacyjne  fale akustyczne – stop cellulitowi!

Jak widać metod jest  wiele i ciągle powstają nowe. Niezwykle innowacyjną i skuteczną metodą  usuwania cellulitu jest terapia falą akustyczną (Acoustic Wave Therapy).  Metodę tę odkryto przypadkowo, podczas leczenia naderwanych ścięgien u  lekkoatletek. Zaobserwowały one niezwykłą poprawę wyglądu skóry i mimo  wyleczonych stawów poddawały się dalej zabiegom. Odkryto, że fala  akustyczna działa na przyczyny cellulitu (twardnienie przegród tkanki  łącznej i przesuwanie się komórek tłuszczowych w stronę skóry  właściwej). Fala ta wywołuje rozpad kolagenu budującego przegrody i  uwalnia skórę. Dzięki temu staje się ona gładsza i bardziej jędrna. A w  miejscach pokrytych tkanką tłuszczową obserwuje się zmniejszenie obwodu.  Tkanka łączna staje się na powrót elastyczna i metabolizm skóry zaczyna  działać poprawnie. Chociaż fala akustyczna kierowana jest do wnętrza  organizmu, nie powoduje uszkodzeń skóry i jej działanie jest bezbolesne.  Terapia składa się z czterech etapów, w których zastosować można różne  głowice optymalizujące efekty działań fali. Jest to argument lokujący  terapię falą akustyczną na samym szczycie metod zwalczania cellulitu. Bez problemu może być ona stosowana na wszystkich pacjentkach, niezależnie od  stadium rozwoju schorzenia. Te i inne informacje na temat zabiegu można  przeczytać na www.stop-cellulit.com.

Stawiają na efekty

Najważniejszymi  wyznacznikami dla klientek zdecydowanych podjąć walkę z cellulitem są z  pewnością bezbolesność, efektywność, szybkość. Współczesna kobieta nie  ma czasu na inwazyjne metody, które położą ją na kilka dni do łóżka. Albo na które będzie musiała przeznaczyć dużo czasu. Większość pań, chce  widzieć wymierne rezultaty możliwie jak najszybciej. Dlatego, aby zademonstrować pacjentkom zmiany zachodzące w strukturze skóry podczas  terapii falą akustyczną, wykonuje się ultrasonograf, na którym widać  efekty działania fali, nie pozostawiające żadnych złudzeń co do  skuteczności tej metody. Wątpliwości jaką metodę wybrać nie mają także  gwiazdy. Znana piosenkarka Madonna również weszła w posiadanie  urządzenia D-Actor generującego falę akustyczną.

Innowacyjne  technologie i zabiegi oferowane przez gabinety kosmetyczne i SPA to  jedna strona medalu. Powinna za tym iść edukacja i propagowanie stylu  życia zapobiegającego cellulitowi. Dbałość o klientki nie wyraża się  jedynie w perfekcyjnym wykonywaniu zabiegów, ale uświadamianiu o  skutecznej profilaktyce, na którą składają się odpowiednia dieta, ruch,  ćwiczenia i kontrola wagi.

Autorem artykułu jest Sylwia Wojtas

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *