Wybór praktycznych ubranek dla noworodków podczas kompletowania wyprawki

Kompletowanie wyprawkiRodzice kompletując wyprawkę dla niemowlaka mają możliwość ogromnego wyboru produktów dla najmłodszych. Duża ilość produktów i pogoń za trakcyjną ceną sprawia, że czasami wybór pada na produkt którego zakup nie do końca jest przemyślany.

Przeglądając oferty produktów krajowych i importowanych zwracamy w pierwszej kolejności uwagę na wizualny aspekt i oczywiście cenę. Szukając ubranek niemowlęcych powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na obecność cech i właściwości które sprawią, że będzie to produkt wygodny i bezpieczny dla delikatnej skóry malucha.

Kompletowanie wyprawki – od czego zacząć

Podstawową zasadą którą warto się kierować wybierając bezpieczną odzież niemowlęcą jest decydowanie się w głównej mierze na produkty bawełniane w których zawartość tych włókien przekracza 90%. Zanim wybierzemy dany produkt warto sprawdzić również, czy materiał z którego bielizna niemowlęca została wykonana posiada certyfikat. Jest on dla nas dodatkową informacją na temat odpowiedniej jakości i braku przeciwwskazań do kontaktu z delikatną skórą dziecka.

Kompletowanie wyprawki – jakie ubranka?

Kiedy znajdziemy już produkt którego materiał spełni nasze oczekiwania warto przyjrzeć się krojowi ubranka.

 

Pajacyk dla niemowlaka to jeden z podstawowych produktów w szafie bobasa. Ceniony przez rodziców za wygodę i dobrą ochronę przed zimnem. Dzięki temu, że ubranko całościowo zasłania nóżki i korpus malucha nie ma kłopotu z jego zsuwaniem się podczas zabawy. Aby pajacyk niemowlęcy był praktyczny warto przyjrzeć się jego zapięciu. Czasami produkty importowane pozbawione są napek w rejonie nóżek. Utrudnia to zdecydowanie przewijanie dziecka oraz przebieranie. Polscy producenci tacy jak Pinokio czy Makoma dbają aby napki znajdowały się po całej długości (również w nóżkach).

 

Innym ubrankiem na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów jest body niemowlęce. Tutaj również duży kłopot rodzicom potrafi sprawić forma zapięcia. Czasami producenci nie stosują żadnych napek opierając się na zakładkach przy szyi. Początkowo może okazać się to wygodne jednak po praniu często ubranka takie układają się na maluchu nieprawidłowo, odsłaniając duży dekolt i narażając malca na zimno. Body niemowlęce produkowane w Polsce w ogromnej większości opierają zapięcie na bezpiecznych napkach. Jeśli szukamy wygodnego body dedykowanego dla noworodków to  wybierzmy produkt rozpinany po całej długości lub tzw. body kopertowe. Rodzice bardzo szybko doceniają to rozwiązanie podczas codziennej pielęgnacji dziecka.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *