Obowiązkowa garderoba niemowlaka

Garderoba niemowlaka
Garderoba niemowlaka

Garderoba niemowlaka. W szafie każdego maluszka nie powinno zabraknąć kilku uniwersalnych elementów garderoby, które są niezbędne w zależności od pory roku.

Garderoba niemowlaka

Garderoba dla najmłodszego maluszka, który dopiero zaczyna poznawać świat poza brzuchem mamy, powinna być wygodna, odpowiedniej jakości i nie może krępować ruchów malucha, który przecież nie będzie „stał” spokojnie, gdy mu tak każemy. Do tego ubranka, które wybieramy muszą być łatwe do zakładania, trzymające się na miejscu, ale i niepodrażniające delikatnego ciałka nowonarodzonego.

Garderoba niemowlaka – Co winno zagościć w szafie milusińskich?

W szafie dla niemowlaka nie może zabraknąć body. W zależności od pory roku z długim oraz z krótkim rękawem. Bez tego jednak nie obejdzie się, ponieważ to gwarancja ciepła zapewnionego dla malucha, a do tego konstrukcja, która zapobiega podwijaniu się na plecach maleństwa. W okolicach kroku powinno być zapięcie na zatrzaski, które pozwala zmienić pieluszkę, jednak bez konieczności zdejmowania całego ubranka. Zatrzaski dobrze również, aby znalazły się w okolicach ramienia, co rodzicom z kolei ułatwia ubieranie i rozbieranie swojego niemowlaka. Pod względem wygody w ubieraniu, dobrze jest także zainwestować w pajace i śpiochy. Poza tym są one komfortowe podczas noszenia przez niemowlaka. Nie krępują ruchów i nie podwijają się.

Garderoba niemowlaka – niezbędne dodatki

Następnie obowiązkowe czapeczki, które przydadzą się praktycznie o każdej porze roku. Zimową porą na bawełnianą czapeczkę przyda się do założenia druga, która zapewni ciepło. Jednak tuż przy samej głowie dobrze jest stawiać właśnie na czapeczki typowo bawełniane, odpowiedniej jakości, które nie będą uciskały, drapały i powodowały przegrzewania się. Mają zapewnić komfort termiczny i być wygodne podczas noszenia. Cieplejszą porą wystarczy tylko jedna warstwa, a latem, aby ochronić przed silnymi promieniami słonecznymi, można już postawić na bardziej finezyjne kroje i kolorystykę, zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Tutaj wybór z powodzeniem może paść na sklep internetowy z ubraniami dla niemowląt Kiddostate.pl, gdzie poza ciekawą odzieżą swoje miejsce znalazły również tego typu akcesoria.

Garderoba niemowlaka – Komfort i wygoda

Kierując się wyborem garderoby dla najmłodszych, pod uwagę w pierwszej kolejności należy wziąć komfort i wygodę malucha. Ciuszki dla maleństwa nie mogą być za ciasne, ponieważ będą uciskały i krępowały ruchy. Jednocześnie nie mogą być za luźne, gdy zaczną spadać i nie będą trzymały się na miejscu. W pierwszych miesiącach życia najlepiej zrezygnować z materiałów takich jak jeans, koronki i inne materiały, które choć pięknie wyglądają, to jednak wygody do końca nie są w stanie zapewnić. Na modny i oryginalny ubiór przyjdzie jeszcze czas.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *