Problemy skórne – powiedz im stop

Problemy skórne
Problemy skórne

Problemy skórne – prawdziwą plagą ostatnich lat jest schorzenie o mało wdzięcznej nazwie – atopowe zapalenie skóry. Kto choć raz miał problem z przesuszoną, podrażnioną po myciu lub swędzącą skórą, ten jest w stanie sobie wyobrazić choć ułamek tego co doświadczają dotknięci tą chorobą ludzie.
Atopowe zapalenie skóry (w skrócie AZS) to choroba, która ma podłoże alergiczne i nie oszczędza ona nikogo. Najwięcej zachorowań notuje się już w wieku dziecięcym – ponad 75 % objawia się przed 5. rokiem życia.

Łuszczące się zmiany skórne, rumień, nadżerki oraz strupy to tylko kilka przykładowych problemów na jakie napotykają na swojej drodze rodzice dzieci oraz dorośli dotknięci tym właśnie schorzeniem. Jak sobie pomóc gdy lekarz zdiagnozuje u nas lub u naszych bliskich AZS? Najprościej – odpowiednimi kosmetykami.

Problemy skórne – naprzeciw potrzebom

Firma Emolium wychodzi naprzeciw potrzebom wrażliwej skóry dzieci i dorosłych. Na potrzeby wymagającej skóry dotkniętej atopowym zapaleniem skóry stworzyła gamę produktów idealnie nadających się do kompleksowej pielęgnacji całego ciała tak dzieci, jak i dorosłych.

W ich bogatej ofercie znajdziemy szampon nawilżający Emolium, który świetnie sprawdza się podczas codziennej pielęgnacji skóry głowy oraz włosów. Dzięki swojej formule myje łagodnie, nie naruszając płaszcza hydrolipidowego naskórka. Łagodne detergenty użyte podczas produkcji szamponu tej firmy pozwalają na częste mycie głowy bez ryzyka przesuszenia skóry głowy oraz włosów.

Szampon ten nie zawiera szkodliwych siarczanów ani detergentów i posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Bez obaw możemy go więc użyć do pielęgnacji bardzo wrażliwej skóry naszego dziecka.

Problemy skórne – kremy, nie tylko dla dzieci

 

Także wymagająca skóra dorosłych znajdzie pośród produktów firmy Emolium coś dla siebie. Na szczególną uwagę zasługują tutaj kremy Emolium. W gamie produktów do twarzy znajdziemy ich kilka. Kremy te stworzone zostały podczas współpracy z dermatologami i pozwalają na utrzymanie nawilżenia skóry na odpowiednim poziomie. Kremy tej firmy znacznie ograniczają utratę wody, skutecznie chronią przed wysuszeniem, podrażnieniem oraz czynnikami zewnętrznymi.

Preparaty te, w odróżnieniu od innych kosmetyków tego typu, rewelacyjnie rozprowadzają się na skórze i szybko wchłaniają. A doskonałej jakości olejki, substancje nawilżające oraz łagodzące zawarte w kremach Emolium czynią z nich bardzo dobry produkt dla każdego, nie tylko dla osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry.

Tak jak wszystkie kosmetyki spod znaku Emolium, tak i kremy stosować można także u dzieci (polecane są już od pierwszego dnia życia).

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *