Zakup łóżeczka – czym się kierować w wyborze łóżeczka dla niemowląt?

Zakup łóżeczka

Zakup łóżeczka dla niemowląt jest tak ważny, jak zakup wózka. Czym się kierować w wyborze? Punktem wyjścia jest zdanie sobie sprawy, że sen Malucha to najważniejsza czynność w pierwszych dniach, tygodniach, czy miesiącach życia.

Zakup łóżeczka dla niemowląt jest tak ważny, jak zakup wózka. Czym się kierować w wyborze? Punktem wyjścia jest zdanie sobie sprawy, że sen Malucha to najważniejsza czynność w pierwszych dniach, tygodniach, czy miesiącach życia. To właśnie podczas snu dziecko odpoczywa, uspokaja się, ale i rozwija. Dziecko, który został pozbawiony drzemki będzie niezadowolony, zmęczony, czy płaczliwy. Z pewnością z trudem przyjdzie mu jedzenie, kąpanie, czy wspólne zabawy. Dlatego rodzice powinni stworzyć jak najbardziej komfortowa warunki do spania swojemu Maluchowi.

Bezpieczeństwo przede wszystkim!

Rodzice wybierając łóżeczka dla niemowląt powinni kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem. Maluch nie może spaść z łóżeczka, nie powinno być w nim za dużej ilości poduszek ani kołder.Temperatura w pokoju nie powinna być ani za wysoka ani za niska, tak by dziecko nie zmarzło, ale i się nie przegrzało. Dziecko czuje się bezpieczne, gdy ma wypracowany ten sam rytm dnia. Najpierw jest kąpiel, później karmienie, a później kołysanie i sen. Dziecko nie będzie grymasiło, ponieważ będzie do tego przyzwyczajone, a schemat powtarzalności sprawi, że nie będzie zaskoczony. Należy też pamiętać, że dziecko w pierwszych dniach, czy tygodniach życia śpi bardzo dużo i jeżeli Maluch zaśnie, z pewnością nie należy go wybudzać! Skoro uciął drzemkę, z pewnością tego potrzebował, a tym samym jest to czas dla mamy na chwilkę wytchnienia.

Zakup łóżeczka dla niemowląt – czym się kierować w wyborze?

Są trzy podstawowe punkty, które łóżeczko musi spełnić, by było dla Malucha bezpieczne. Po pierwsze należy zwrócić uwagę, czy łóżeczko ma atest, potwierdzający spełnienie wszelkich norm bezpieczeństwa. Po drugie materiały z jakich jest zrobione, najlepsze łóżeczka dla niemowląt to takie, które wykonane są z naturalnych, eko materiałów. Dziecko lubi gryźć szczebelki, a gro łóżeczek pokryte są farbą, bądź niezdrowym woskiem. Po trzecie, dobrze jest wybrać łóżeczko, które rośnie wraz z dzieckiem, dzięki temu zostanie w domu na lata i rodzice pozbędą się dodatkowych kosztów.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *