Kupujemy śpiochy dla noworodka – na co zwrócić uwagę?

śpiochy dla noworodka
śpiochy dla noworodka

Zaopatrywanie się w wyprawkę dla noworodka jest dla wielu rodziców niezwykle przyjemnym doznaniem. Kompletując ją, nie możemy zapomnieć o śpioszkach, które są jednym z kluczowych elementów, o jakich musi pamiętać przyszła mama. To właśnie w tym ubranku malec w początkowych tygodniach swojego życia będzie spędzał większą część czasu. Warto zatem zadbać, aby było wygodne i najbardziej komfortowe.

Śpiochy dla noworodka – rodzaj zapięcia

Nie ważne, jaki kolor śpioszków wybierzemy. Równie dobrze mogą być niebieskie dla dziewczynki, a białe dla chłopca. Inaczej jednak sytuacja przedstawia się w kwestii wyboru zapięcia. Największą popularnością w tym zakresie cieszą się zatrzaski. Wszystko z uwagi na nieporównywalny komfort oraz wygodę w zapinaniu, jak i odpinaniu. Na rynku można spotkać również modele wyposażone w zamek błyskawiczny. Choć szybkość ich zakładania zasługuje na pochwałę, kwestia związana z wygodą już niekoniecznie.

Wielokrotnie bowiem jest tak, że tworzywo, z jakiego wykonana jest jego konstrukcja, jest powodem tworzenia się podrażnień. Idealne śpiochy to również takie, których zapięcie nie znajduje się na plecach. I choć mogą być najpiękniejsze na świecie, w praktyce i tak większą część czasu spędzą w szafie. Wszystko z powodu niewygody. Noworodek w początkowych tygodniach swojego życia najwięcej czasu spędza w pozycji leżącej. Zapięcie na plecach może mu w tym wypadku mocno przeszkadzać.

Śpiochy dla noworodka i ich rodzaje

Generalnie śpiochy można podzielić na dwie kategorie – pajacyki, czyli jednoczęściowe ubranko z długim rękawem, często połączone ze stópkami oraz klasyczne jego odpowiedniki, nie mające rękawów oraz zapinane na ramionach.

Wybierając śpiochy dla naszego szkraba, warto zwrócić uwagę na długość rękawów. Optymalnie jest posiadać na wyposażeniu zarówno kilka modeli z długim, jak i krótkim rękawkiem, choć ich ostateczną ilość należy skonfrontować z porą roku. Zimowy smyk będzie potrzebował więcej cieplejszych ubranek, podczas gdy bobas urodzony latem ucieszy się z lekkiej i przewiewnej odzieży.

Pakujemy śpiochy dla noworodka do szpitala

Wielokrotnie jest tak, że pakując wyprawkę na salę porodową, zabieramy najpiękniejsze ubranka, jakie akurat mamy w posiadaniu. To błąd! Z takiego przynajmniej założenia wychodzą doświadczone mamy, które jednoznacznie wskazują, że w pierwszych dobach maluszek oddaje smółkę, której spranie niemal graniczy z cudem. Dlatego szkoda byłoby pobrudzić tak piękne ubranko, które o wiele lepiej sprawdziłoby się podczas rodzinnego spotkania, na którym bliscy podziwialiby nasz najpiękniejszy skarb na świecie…

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *