Rozstępy w ciąży – jak im zapobiec?

Rozstępy w ciąży
Rozstępy w ciąży

Rozstępy w ciąży. Skóra kobiety w ciąży narażona jest na wiele negatywnych oddziaływań, które sprawiają, że mogą na niej pojawić się nieestetyczne, czerwone kreski, czyli rozstępy. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia jest naprawdę duże, gdyż z najnowszych badań wynika, iż problem ten dotyczy aż połowy ciężarnych. Okazuje się jednak, że istnieją sposoby, pozwalające na uniknięcie tej przykrej konsekwencji ciąży.

Rozstępy w ciąży – Zacznij działać od razu

 

Z racji tego, że skóra potrzebuje sporo czasu, aby się odpowiednio wzmocnić, trzeba o nią zadbać już na początku ciąży. Oczywiście najlepiej byłoby rozpocząć przygotowywanie skóry na rozciąganie już dwa lub trzy miesiące przed planowanym poczęciem. Jednak w praktyce rzadko jest to możliwe, dlatego warto rozpocząć pielęgnację już od momentu pojawienia się dwóch kresek na teście ciążowym.

Rozstępy w ciąży – Jakie kosmetyki stosować?

 

Wybór kosmetyków, zapewniających odpowiednią pielęgnację skóry w czasie ciąży jest naprawdę duży. Najbardziej skuteczne są jednak te, które stymulują produkcję kolagenu – na przykład aktywny kolagen naturalny Colway. Zapewnia on skórze elastyczność i zwiększa jej odporność na rozciąganie. W składzie kosmetyku powinna też znaleźć się witamina E, która przeciwdziała powstawaniu wolnych rodników oraz łagodzący d-pantenol. Należy przy tym pamiętać, że tak popularna wśród młodych mam oliwka dla dzieci jest mało skuteczna, ponieważ zapewnia tylko odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie skóry.

Rozstępy w ciąży – Odpowiednie stosowanie kosmetyków

Oczywiście nie wystarczy nabyć kosmetyki, ponieważ bardzo ważny jest sposób ich nakładania. Przede wszystkim najlepsze efekty można osiągnąć stosując je dwa razy dziennie. Kosmetyki należy dokładnie wetrzeć, stosując minimasaż. Ma on działanie uelastyczniające i zwiększa efektywność zastosowanych środków. Kosmetyki najlepiej wcierać powoli, wykonując okrężne ruchy, a sam masaż powinien trwać kilka minut.

Rozstępy w ciąży – Peeling i masaż pod prysznicem

Oprócz wcierania odpowiednich kosmetyków bardzo istotne jest także to, by raz na jakiś czas wykonywać delikatny peeling. Najlepiej sprawdza się wykonywanie go pod prysznicem za pomocą  niezbyt szorstkich rękawic do masażu lub szorstkiej strony gąbki.

Więcej o walce z rozstępami przeczytasz na blogu http://rozstep.blogspot.com/

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *