Zmarszczki mimiczne, co to takiego?

Zmarszczki mimiczne
Zmarszczki mimiczne

Zastanawiasz się co to są zmarszczki mimiczne i skąd się biorą? A także jak unikać ich powstawania? Czytaj dalej – tu znajdziesz odpowiedź

Zmarszczki mimiczne – co to?

Zmarszczki mimiczne są pierwszymi, jakie możemy zauważyć na naszej skórze. Ku naszej rozpaczy, pierwsze oznaki starzenia się skóry, pojawiają się nie gdzie indziej, tylko na twarzy. Zmarszczki mimiczne powstają na skutek ciągłego wykonywania tych samych ruchów i angażowania w nich tych samych mięśni twarzy. Przyczyną zmarszczek mimicznych, są grymasy twarzy towarzyszące przeżywanym emocjom. Często mrużymy oczy, śmiejemy się, uśmiechamy, zamyślamy się, dziwimy i gniewamy. Według naukowców, codziennie wykonujemy kilkanaście tysięcy ruchów twarzą. Z upływem lat, nasza skóra staje się mniej elastyczna i bardziej wiotka. Wykonywane codziennie skurcze mięśni, pozostawiają na niej trwałe załamania zwane zmarszczkami.

Zmarszczki mimiczne -Śmiech, to zdrowie?

Śmiech to zdrowie i wszystkim nam służy, ale nie służy niestety naszej twarzy. Najwięcej zmarszczek mimicznych, powstaje bowiem na skutek częstego uśmiechania się i śmiania. Wesoły nastrój skutkuje zmarszczkami wokół ust i kurzymi łapkami, promieniście rozchodzącymi się wokół oczu.

Jak eliminować zmarszczki mimiczne

Zmarszczki mimiczne pojawią się później i będą płytsze, jeśli naszej twarzy, poświęcimy trochę czasu. Specjaliści doradzają panowanie nad naturalnymi ruchami twarzy, które wykonujemy, gdy chcemy wyrazić nasze emocje. Jest to raczej trudne, ale próbować można.

Zmarszczkom na czole można przeciwdziałać, wykonując każdego dnia, kilkuminutowy masaż tego miejsca. Czoło należy masować ruchami okrężnymi, zaczynając od miejsca nad nosem, a kończąc przy skroniach. Na gładkość i sprężystość skóry dobrze działa witamina E. Warto zadbać o włączenie jej do codziennej diety. Witaminę tę można przyjmować jednocześnie doustnie i stosować kosmetyki zawierające ją w swoim składzie. Na szybkość i intensywność pojawiania się zmarszczek mimicznych, wpływa także ilość i rodzaj zażywanych używek. Mocna kawa, papierosy i alkohol, przyspieszają starzenie się skóry. Skóra lubi wodę, aby przeciwdziałać zmarszczkom, pij dużo dobrej wody mineralnej. Pamiętaj jednak o zwróceniu uwagi na zawarte w niej minerały. Niektóre wody zwane mineralnymi, nie tylko nie dostarczają cennych pierwiastków, ale jeszcze wypłukują je z organizmu. Skóra nie lubi słońca. Przykre to, bo my lubimy być opaleni. Niestety, promienie słoneczne sprzyjają starzeniu się jej, poprzez wysuszanie.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *