Trądzik – Jak walczyć z trądzikiem od środka?

Trądzik
Trądzik

Trądzik jest dzisiaj zmorą nie tylko nastolatków, ale i wielu dorosłych. Nikogo już nie dziwi widok trzydziestolatków z wypryskami na twarzy – trądzik śmiało można określić mianem choroby naszych czasów. Nic więc dziwnego, że skoro sama choroba jest tak popularna, to i sposobów walki z nią jest coraz więcej.

Trądzik – jak dbać o skórę

O cerę trądzikową można dbać na dwa sposoby – od zewnątrz i od środka. Wielu młodych ludzi myśli, że pozbędzie się wyprysków tylko dzięki stosowaniu polecanych w reklamach kremów czy żeli antybakteryjnych, a tymczasem bardzo często problem z trądzikiem jest schowany głębiej. Wypryski mogą być oznaką braku równowagi hormonalnej, chorób narządów wewnętrznych (np. chorób wątroby) lub sygnałem tego, że gruczoły łojowe skóry nie pracują prawidłowo. Dlatego tak ważne jest zadbanie o prawidłowy wygląd skóry i walka z trądzikiem nie tylko na zewnątrz, ale i od środka, poprzez stosowanie odpowiednio dobranych suplementów diety.

Trądzik – suplementy diety

Wybierając suplement diety trzeba kierować się przede wszystkim jego składem i postawić na taki, który zawiera naturalne, bezpieczne dla zdrowia, a jednocześnie skuteczne w walce z trądzikiem składniki. Wśród tych składników najczęściej wymieniane to:

  • Sarsaparilla. Ma działanie przeciwzapalne i antybakteryjne, wspomaga oczyszczanie organizmu, ma właściwości moczopędne, a nawet… łagodzi objawy łuszczycy.
  • Cynk. Gdy w organizmie jest go za mało, skóra ma skłonności do trądziku.
  • Wyciąg z pestek winogron. Znany z działania odchudzającego, ale usuwa też nadmiar sebum ze skóry, dzięki czemu pory nie zanieczyszczają się, a kolejne wypryski się nie pojawiają.
  • Liście pokrzywy. Docenia się je za działanie przeciwzapalne i przeciwłojotokowe, dlatego są składnikiem wielu suplementów diety polecanych osobom z trądzikiem.
  • Czerwona koniczyna. Tabletki z wyciągiem z tej rośliny mają wiele zalet – od łagodzenia objawów menopauzy do regulacji pracy gruczołów łojowych. I właśnie ta ostatnia zaleta najważniejsza jest dla osób, które walczą z trądzikiem – prawidłowa praca gruczołów łojowych gwarantuje, że na skórze nie będzie odpowiedniego środowiska do rozwoju bakterii, a dzięki temu zniknie problem z wypryskami.

Trądzik – co wybrać

Szukając rozwiązania problemów z trądzikową skórą najlepiej jest wybrać taki suplement diety, który nie tylko jest łatwo dostępny, ale i łączy w sobie zalety wszystkich tych składników, jak na przykład Nonacne. Warto wiedzieć, że uzupełniając dietę odpowiednimi suplementami możemy nie tylko skutecznie zwalczyć trądzik, ale i poprawić wygląd czy ogólny stan naszego zdrowia. Składniki suplementów na trądzik często także oczyszczają organizm z toksyn, poprawiają samopoczucie czy dodają energii.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *