Mydło na trądzik – czy to działa?

Mydło na trądzik
Mydło na trądzik

Mydło na trądzik – przez wiele lat było uważane za jeden ze skuteczniejszych sposobów na oczyszczanie skóry i walkę z trądzikiem. Nie zawsze jednak sposoby znane od lat faktycznie pomagają usunąć pryszcze. Więc jakie są fakty jeśli chodzi o stosowanie mydła na trądzik?

Mydło na trądzik – jak działa?

Mydło znakomicie usuwa tłuszcz i zanieczyszczenia, ale ze względu na jego zasadowe pH niszczy płaszcz hydrolipidowy skóry, który pełni funkcję ochronną. Przez to cera jest dużo bardziej narażona na działanie drobnoustrojów chorobotwórczych i oprócz tego jest podrażniona i wysuszona (co znowu może spowodować wzmożoną produkcję sebum). Dodatkowo zbyt częste mycie twarzy może dodatkowo pobudzać gruczoły łojowe (tak samo jak mycie twarzy w gorącej wodzie)

Mydło na trądzik – czemu widać poprawę?

Mycie mydłem wysusza skórę, co początkowo prowadzi do poprawy stanu cery. Jednak skóra broni się przed nadmiernym wysuszeniem, produkując zwiększona ilość sebum, co z kolei skutkuje nasileniem zmian trądzikowych.

Mydło na trądzik – zanim użyjesz – sprawdź skład

Obecnie można się spotkać z takimi opiniami, że normalne mydło wcale nie pomaga usunąć człowiekowi trądziku, ale wręcz go pogłębia. Chodzi o skład mydła, który powoduje, że trądzik wcale nie zanika ale wzrasta. Przez całe wieki wpajano ludziom, że mydło pomaga na trądzik i dzięki niemu skóra znowu może być gładka. Okazuje się, że to nie jest zgodne z prawdą. Mydło ma właściwie takie działanie, które działa odwrotnie do wpajanego nam przez lata. Jedyne mydło, które leczy trądzik, to mydło siarkowe, ogólnodostępne w drogeriach i aptekach, chociaż tak naprawdę nie wiele osób o tym wie. To właśnie ono, dzięki zbawiennemu działaniu cząsteczek siarki, powoduje że trądzik powoli ulega zniszczeniu. A jeśli nie przepadasz za mydłem – te same właściwości znajdziesz w żelu siarkowym.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *