Sposoby na trądzik – co kraj to obyczaj

sposoby na trądzik
sposoby na trądzik

Sposoby na trądzik są różne. Wszystko zależy od tego gdzie mieszkamy i jakie składniki do walki z trądzikiem mamy pod ręką. Dlatego też owszem – ludzie na całym świecie walczą z trądzikiem – jednak na różne sposoby.
Wiele narodowości wypracowało swoje własne sposoby na zwalczanie trądziku.

Sposoby na trądzik – Australia

Australijczycy – do walki z trądzikiem używają czegoś – co my uznajemy za ozdobę i to wartościową – zmiksowanych pereł. Perły mają właściwości umożliwiające regulację działania hormonów występujących w organizmie i regulujące wydzielanie sebum. W jaki sposób stosuje się perły? Miksuje je się i nakłada na twarz jak maseczkę. Kolejny sposób polega na dodawaniu proszku z pereł do żywności np. sałatek.

Sposoby na trądzik – Ameryka Południowa

Ludzie mieszkający w Ameryce Południowej od stuleci w walce z pryszczami wykorzystują maseczki z pastwina trójpręcikowego – częściej znanego i rozpoznawalnego jako biały cynamon. Biały cynamon rośnie w górach – Andach na wysokości 2000 metrów. Do walki z trądzikiem wykorzystywany jest korzeń, który w 20% składa się z kwasu ratechio-garbnikowego. Kwas ratechio-garbnikowego charakteryzuje się właściwościami przeciwzapalnymi, przeciwbakteryjnymi i osuszająco – ściągającymi. Podobnie jak Australijczycy – Amerykanie z białego cynamonu przygotowują maseczkę, którą używają systematycznie – 2 razy w tygodniu

Sposoby na trądzik – Bliski Wschód

Arabowie od wieków są przekonani, że trądzik najlepiej i najskuteczniej zwalcza aloes. Roślina, która coraz większą popularność zyskuje także w polskich domach. W jaki sposób stosowany jest aloes? Po prostu zmiany trądzikowe smaruje się nektarem, który znajduje się w kwiatach aloesu. Z reguły taki zabieg wykonują 2 razy dziennie.

Sposoby na trądzik – podsumowanie

Jak widać – nawet w walce z trądzikiem stare przysłowie – co kraj to obyczaj ma zastosowanie. Sposoby na trądzik są tak różne – jak tereny na których żyją ludzie. Co nie zmienia faktu, że trądzik dotyka praktycznie mieszkańców całej kuli ziemskiej bez względu na miejsce zamieszkania

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *