Domek dla lalek – jaki wybrać?

domek dla lalek

Domek dla lalek jest fantastyczną zabawką do przedszkola, szkolnej klasy w zerówce czy pokoju dziewczynki. Wokół domku często toczy się najlepsza zabawa. Kolorowa fasada z jednej strony, dach, który wygląda jak prawdziwy, z drugiej przekrój pomieszczeń z kuchnią, łazienką, pokojami i wyposażeniem może stać się dla dziecka w wieku przedszkolnym i szkolnym tą ukochaną zabawką.

Domek dla lalek z tektury

Domki dla lalek wykonane są z różnych materiałów. Tym najmniej trwałym jest tektura. Gruby karton pozwala na stworzenie domku dla lalek lekkiego i przenośnego. Niestety tektura, nawet ta zabezpieczona lakierem czy pokryta folią, nie jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Zalanie wodą lub przygniecenie domku może zakończyć się jego trwałym uszkodzeniem. Domki takie nie są też zbyt duże, dlatego dzieci mogą bawić się przy użyciu niewielkich figurek i lalek.

Domek dla lalek z plastiku

Plastik to tworzywo lekkie, kolorowe i trwałe, a domki dla lalek z plastiku można w prosty sposób przenosić. W domkach dla lalek z plastiku zmieszczą się i mebelki, i lalki, ale także nie jest to zabawka duża, ani trwała. Często plastik ulega złamaniu lub zniszczeniu, odkształca się i odbarwia.

Domek dla lalek z drewna

Drewno to tworzywo naturalne i ekologiczne. Jest biodegradowalne, przyjemnie pachnie, jest ciepłe, więc przyjemne w dotyku. Producenci domków dla lalek z drewna wykorzystują do ich malowania nietoksyczne farby wodne. Dzięki temu każdy rodzic, który zdecyduje się na podarowanie dziecku takiej zabawki, może być pewien, że jest ona w pełni bezpieczna i nie wpłynie niekorzystnie na zdrowie pociechy. Drewniane domki dostępne są w różnych wielkościach: od małych, które ustawić można na regale, po duże, które rozmiarami przypominają regał lub komodę https://www.trendysmyk.pl/30-domki-dla-lalek. Te ostatnie mogą pełnić funkcję dodatkowego wyposażenia pokoju, a także znakomicie dekorują wnętrze. Kunsztownie wykonane domki dla lalek są kolorowe, bardzo trwałe, przetrwają niejedną zabawę i niejednego właściciela, czasami są nawet przekazywane z pokolenia na pokolenie. Duży domek dla lalek pozwala dziewczynkom na zabawę ich ulubionymi lalkami i figurkami nawet w szerokim gronie koleżanek.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *