Puzzle 3D – dla dzieci i dorosłych

puzzle3d
puzzle3d

Można wymienić wiele zabawek dla dzieci, które całkowicie zaabsorbują ich uwagę. Jak wygląda sprawa z trójwymiarowymi puzzlami? To z pewnością fajna zabawa, która może być powtarzana od początku wiele razy. Ponadto puzzle 3D są również produkowane z myślą o dorosłych. Pomyślmy wobec tego o tym, jak fajnie byłoby zachęcić swojego malucha do układania puzzli, podczas kiedy sami mamy przed sobą wiele elementów do złożenia. Wspólna zabawa zawsze jest znacznie lepsza! Jakie puzzle 3D jednak wybrać?

Jeżeli chodzi o dzieci, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim ich wiek. Najczęściej producenci umieszczają stosowną informację wiekową, dla której są przeznaczone puzzle. Należy koniecznie wziąć to pod uwagę, a argumentów jest kilka. Przede wszystkim musimy zadbać o bezpieczeństwo dziecka – wiele puzzli może mieć bowiem małe i niebezpieczne elementy, które mogą zostać połknięte lub wylądować w nosie lub uchu dziecka. Warto również wziąć pod uwagę stopień trudności takich puzzli i dostosować go do etapu rozwoju dziecka. Nie możemy przecież wymagać od niego zbyt wiele. Dziwnym byłoby stawianie trójwymiarowych puzzli składających się z ponad 900 elementów przed dzieckiem, i rządzenie od niego, aby to złożył. Puzzle 3D mogą być odpowiednio dobrane, tak aby nie były za trudne i sprawiały przede wszystkim radość z układania. Może to być na przykład model kuli akwarium składający się z około 100 dużych elementów. Pamiętajmy o tym, że chodzi tu głównie o twórczą zabawę i zadowolenie dziecka.

Jakie puzzle 3D polecamy rodzicom?

Warto zwrócić uwagę na serię wypuszczoną przez firmę Wrebbit i jej poszczególne modele. Wśród nich znajdziemy budynki takie jak Taj Mahal, Wieża Eiffela, Empire State Building czy Big Ben. Każdy z nich ma około 900 elementów do złożenia. Puzzle wykonano z miękkiej pianki i są to raczej duże elementy. Świetnie byłoby je składać zaraz obok naszego dziecka, które mierzy się z zupełnie innym, co prawda łatwiejszym wyzwaniem, złożenia np. drewnianego szkieletu dinozaura. Na spore wyróżnienie zasługują również metalowe puzzle 3D, które można składać bez używania jakichkolwiek narzędzi modelarskich. Seria również oparta jest na składaniu modeli znanych budowli i obiektów takich jak Tower Bridge czy Titanic. Co prawda złożony model nie jest tak duży jak w przypadku puzzli Wrebbit, ale za to może stać się bardzo ładną dekoracją. Możemy postawić go na półce lub komodzie.

metalowe-puzzle-3d
metalowe-puzzle-3d

Jak więc widzimy, możemy doskonale połączyć przyjemne z pożytecznym, poświęcając jednocześnie czas dziecku i odprężającemu zajęciu. Analogicznie możemy podejść do tej kwestii na wiele innych sposobów np. rysując lub wykonując świąteczne dekoracje. Ważne jest to, aby spędzać czas z dzieckiem, a nie obok dziecka.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *