Dieta w czasie karmienia piersią

Dieta w czasie karmienia piersią
Dieta w czasie karmienia piersią

Dieta w czasie karmienia piersią. Kiedy karmisz swojego malucha piersią, powinnaś bardzo uważać na swoją codzienną dietę. Oczywiście wcale nie chodzi tutaj o dietę restrykcyjną, a tym samym odmawianie sobie niemalże wszystkiego, lecz pamiętać należy, że nie wszystkie produkty są dla nas wskazane. Naturalnie nie jest dobrym pomysłem, aby codziennie jeść jedynie kaszę, ryż, czy też marchewkę i jabłka, ale nie należy przesadzać z mocno przyprawionymi daniami, czy też piciem napojów gazowanych i kawy.

Dieta w czasie karmienia piersią – Ścisła dieta?

Wcale nie musisz stosować diety ścisłej w chwili, kiedy karmisz piersią, wystarczy, że spełnisz kilka wskazówek:

  • Dbaj, aby posiłki były lekkostrawne i stosunkowo łagodne w smaku
  • Dieta powinna być urozmaicona oraz bogata
  • Każdy posiłek powinien zawierać sporo witamin oraz minerałów
  • Karmiąc piersią należy unikać alkoholu oraz palenia papierosów

Zdrowe odżywianie w okresie karmienia piersią nie tylko zaspokaja potrzeby niemowlaka, ale również sprawia, że młoda mama jest wstanie o wiele szybciej odzyskać formę po porodzie i doskonałe samopoczucie.

Dieta w czasie karmienia piersią – Energia potrzebna od zaraz

Pomimo, że karmienie piersią wymaga urozmaiconej diety, nie oznacza to, że zupełnie bezkarnie możemy się objadać. Istotne jest to, aby codziennie spożywać około 500 kalorii więcej aniżeli jadłaś do tej pory. Dzieje się tak, dlatego, że zwiększa się zapotrzebowanie na energię, a ponadto liczba spożywanych kalorii zależy także od naszej wagi, oraz aktywności fizycznej. Jeśli jesteś aktywną mamą powinnaś pamiętać, że twój organizm potrzebuje większą ilość kalorii. W tym celu jedz posiłki, które są bogate w witaminy, unikaj pustych kalorii, które znajdują się w pszennym pieczywie, słodyczach, czy też daniach typu fast – food.

Dieta w czasie karmienia piersią – Dla dobra dziecka

Oczywiście karmiąc piersią musisz pamiętać, aby spożywać te produkty, które są zdrowe dla twojego dziecka i doskonale mu służą. Pamiętać musisz o tym zawsze, jednakże przede wszystkim wtedy, kiedy twój maluch ma skłonność do alergii. Jako młoda mama musisz zdawać sobie sprawę, że każde nowo narodzone dziecko w inny sposób reaguje na nowe produkty. Jeżeli zauważysz u malucha wysypkę, zaparcia, biegunkę czy też bóle brzucha, to znak, że pora szybko zmienić dietę.

Dieta w czasie karmienia piersią – Na co zwracać uwagę?

Karmiąc piersią staraj się unikać produktów, jakimi są:

– owoce cytrusowe,

-poziomki,

-truskawki,

– kakao,

-czekolada,

-orzechy

– pomidory

Wszystko, dlatego, że produkty te są silnymi alergenami. Należy wiedzieć, że alergenem może być także krowie mleko, co sprawia, że zamiast niego lepiej sięgnąć po jogurt, kefir, czy też maślankę. Karmiąc piersią staraj się także unikać tych produktów, które posiadają sztuczne barwniki oraz konserwanty.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *