Zabawa z klockami – ma więcej zalet niż myślisz

klocki
klocki

Klocki to nie tylko kawałki drewna czy plastiku, które mają zapewnić rozrywkę. Okazuje się bowiem, że maja one wiele zalet i wspierają rozwój dziecka. Oto fakty, które przekonają Was do kupienia dziecku klocków.

Klocki – zabawka edukacyjna

W naszych sklepach dostępnych jest naprawdę wiele zabawek. Wiele z nich jest jednak tylko przerostem formy nad treścią. – Świecą, są kolorowe i wydają dźwięki i właściwie na tym ich rola się kończy. Bardzo często zabawki nie rozwijają umiejętności naszych dzieci. Nie stymulują jego kreatywności i nie dają pola do popisu jeśli chodzi o wyobraźnię. – mówi opiekun klienta z serwisu mrtoy.pl

Klocki natomiast stymulują dziecko – przede wszystkim jego koncentrację, zdolności manualne, koordynację wzrokową, kreatywność, czy wreszcie pobudzają wyobraźnię.

Jak wybrać klocki?

W całej dyskusji o klockach, należy jednak nie zapominać o tym, by dobierać je idealnie do wieku i możliwości dziecka. Żaden dwulatek nie skorzysta przecież na skomplikowanym zestawie klocków, które przeznaczone są dla 6-latka i zawierają wiele małych oraz skomplikowanych w budowie elementów. – Dla młodszych dzieci wybiera się większe klocki, proste w swojej budowę, które jednak doskonale rozwijają wyobraźnię malucha. Tu zasada jest prosta – im mniej damy dziecku, tym bardziej musi się ono wysilić. Dlatego też to właśnie z najprostszych klocków powstają najwspanialsze budowle.

Klocki to zabawki ponadczasowe, które zna każdy. Bawili się nimi nasi rodzice, bawiliśmy się nimi my, a teraz podbijają serca naszych dzieci. I bardzo dobrze, przecież rozwijają one wiele umiejętności, wspierają kreatywność i wyobraźnię dziecka. Warto zatem sprawić je swojemu maluchowi. – Tym bardziej, że jest to zabawka uniwersalna. Wspaniale nadaje się zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Cieszyć się z niej będą zarówno młodsze, jak i starsze dzieci – oczywiście jeśli klocki będą idealnie dobrane do wieku i możliwości konkretnego dziecka.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *