Dieta w kontekście naszego zdrowia

dieta
dieta

Dieta. Posiadanie atrakcyjnej figury jest ukrytym bądź też jawnym celem wielu z nas. Odchudzanie to temat rzeka, aczkolwiek wiele z tych porad, ogromna ilość sposobów na odchudzanie, które są stosowane najczęściej wiążą się z pogorszeniem stanu naszego zdrowia. Często zbyt późno zdajemy sobie sprawę z tego, co robimy i powrót na właściwe tory jest utrudniony lub też wręcz niemożliwy.

Właściwa dieta

Właściwa dieta ma niewiele wspólnego z cudownymi środkami, które rzekomo działają bez większego wysiłku z naszej strony. Właściwa dieta i jej stosowanie jest związane z pewnymi wyrzeczeniami. Nie należy jednak tego pojęcia mylić z katowaniem naszego ciała. Głodzenie się, odmawianie wszystkich przyjemności związanych z jedzeniem, niedostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników odżywczych nie tylko nie pozwoli uzyskać zamierzonego celu, ale może nam nawet zaszkodzić.

Niewłaściwa dieta

może prowadzić do wystąpienia wielu schorzeń, m. in.:

  • nadciśnienie tętnicze,
  • kamica nerkowa,
  • cukrzyca,
  • osteoporoza będąca wynikiem niedoboru żelaza,
  • niektóre rodzaje nowotworów

Otyłość a dieta

Otyłość będącą skutkiem niewłaściwego żywienia lub efektu jo-jo jest problemem z którym obecnie boryka się ogromna ilość ludzi na świecie. Aby móc zatem uzyskać odpowiednią sylwetkę, by czuć się dobrze we własnym ciele, trzeba pójść jasno określoną ścieżką. Nie ma innego sposobu na trwałe efekty jak zwrócić się do dietetyka i jemu powierzyć ustalenie dobrej dla siebie diety. Musimy włączyć w naszą codzienność odpowiednią aktywność fizyczna. Może to być jogging, zajęcia fitness, pływanie. Ważne jest to, abyśmy regularnie ćwiczyli, gdyż dopiero wtedy zauważymy zadowalające rezultaty.

Poczucie własnej atrakcyjności, zadowolenia z figury to początek do stawiania sobie kolejnych celów, to bardzo ważny krok ku temu, aby w pełni cieszyć się życiem i korzystać z możliwości, jakie ono daje. Nie bójmy się zatem obrać tej właściwej ścieżki, starajmy się zadbać o swoje ciało, ale i samopoczucie poprzez właściwe odżywianie i sport.

 

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem KFD http://sklep.kfd.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *