Jak obniżyć nadmiar kilogramów łatwo i przyjemnie

Nadmiar kilogramów
Nadmiar kilogramów

Jak obniżyć nadmiar kilogramów łatwo i przyjemnie. Otyłość i nadwaga coraz częściej dotyka każdego z nas. Dlatego już teraz dowiedz się jak obniżyć nadmiar kilogramów łatwo i przyjemnie

Nadmiar kilogramów – Unikaj głodówek i diet błyskawicznych.

Diety, które zmuszają Cię do głodzenia się – zwłaszcza te poniżej 1000 kalorii dziennie wyniszczają Twój organizm. Dodatkowo, nawet jeśli wytrwasz na tej diecie i zrzucisz parę kilogramów, to musisz wiedzieć, że zwykle w ten sposób traci się tkankę mięśniową, a nie tłuszcz. Nasze ciało jest tak zaprogramowane, że broni się przed śmiercią głodową – a za taką uważa stosowanie tak rygorystycznych diet. A obrona polega na spowolnieniu metabolizmu, w wyniku czego zjadając mniej niż przed zastosowaniem diety znowu zaczynasz tyć.

Nadmiar kilogramów – Buduj masę mięśniową.

Nasz organizm spala kalorie nawet wtedy, gdy odpoczywamy. Po prostu potrzebuje energii do swojego prawidłowego działania. Przy czym więcej kalorii zużywamy na podtrzymanie czynności życiowych tkanki mięśniowej niż tłuszczyku. Każdy kilogram mięśni potrzebuje około 12 kalorii dziennie natomiast tkanka tłuszczowa na te same procesy tylko 4 kalorie dziennie. Tą różnicę widać już na niejednym z nas.

Nadmiar kilogramów – Jedz śniadanie.

Jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, ważne tylko aby nie był zbyt obfity. Kiedy śpisz Twój organizm zmniejsza swój metabolizm. Podwyższa go dopiero po zjedzeniu pierwszego posiłku w ciągu dnia. Dla niego śniadanie jest więc tym, czym dla Ciebie budzik. Dlatego warto dbać, aby Twój organizm budził się razem z Tobą i spalał już od rana kalorie.Jedz regularnie. Najlepiej 6 małych posiłków w ciągu dnia. Powinnaś jeść nie rzadziej niż co 4 godziny. Powinnaś zjadać 3 główne posiłki oraz 3 przekąski w ciągu dnia. Kolacja oczywiście powinna by najmniej obfitym posiłkiem. Jeśli pracujesz i z tego powodu na przykład nie możesz stosować się do tej wskazówki bierz do pracy jakieś malutkie posiłki – grunt, aby nie były to bomby kaloryczne. Stosując się do tej wskazówki unikniesz niekontrolowanych napadów głodu i obżarstwa. A Twój organizm w maksymalny sposób będzie spalał dostarczoną w posiłkach energię.

Nadmiar kilogramów – Zrezygnuj z majonezu.

Jak myślisz ile kalorii zawiera łyżka majonezu?? Odpowiedź brzmi 80-100 kalorii i nawet 10 gram tłuszczu. Jesteś zdecydowana dodać tyle do np. kanapki czy przekąski?? Musisz użyć majonezu – stosuj zawsze ten niskokaloryczny. A kanapki smaruj musztardą. Taka sama ilość musztardy na kanapce to zaledwie 10-20 kalorii, a dodatkowo wspomagasz dzięki niej trawienie i poprawiasz smak potraw.

 

Nadmiar kilogramów – Pij wodę.

Woda nie tylko odtruwa i nawilża nasz organizm. Wypijając 2 litry wody dziennie powściągasz swój apetyt oraz zwiększasz tempo spalania kalorii. Badania naukowe dowiodły, że wypicie 2 szklanek wody przed posiłkiem potrafią zwiększyć nasz metabolizm nawet o 30%

Nadmiar kilogramów – Zacznij się więcej ruszać.

Jeśli nie masz czasu lub ochoty na treningi pomyśl o prostszych, ale także skutecznych sposobach zwiększających aktywność fizyczną. Możesz zamiast windy używać schodów. Częściej spacerować rezygnując z jazdy np. tramwajem lub stawiając samochód trochę dalej niż zawsze. Równie dobrym sposobem jest gimnastyka podczas oglądania telewizji. Hula-hop, skakanka, czy rowerek pomogą Ci aktywniej wykorzystać czas w trakcie ulubionego programu. aktywne spędzanie czasu z dzieckiem również może zapewnić Ci dużą dawkę ruchu i wysiłku fizycznego.

Nadmiar kilogramów – Odstaw coca-colę.

Ten napój to straszna bomba kaloryczna. Wypijając dziennie wysoką szklankę coca-coli skazujesz się w ciągu roku na 50 tysięcy dodatkowych kalorii. Odpowiada to około 7 dodatkowym kilogramom na Tobie. Na pewno ten napój jest warty takiej ceny??

Nadmiar kilogramów – Używaj przypraw

Ostre pokarmy zawierają związki chemiczne, które znacznie przyspieszają tempo przemiany materii. I tak np. zjedzenie łyżki chili może zwiększyć Twój metabolizm nawet o 23%. Co ważniejsze efekt ten utrzymuje się nawet do godziny po zjedzeniu posiłku. Dlatego – jeśli możesz – to nie żałuj sobie przypraw. Im bardziej pikantne, tym lepiej dla Ciebie.

Nadmiar kilogramów – Śmiej się.

Przeprowadzone przez naukowców badania wykazały, że podczas spontanicznego i serdecznego śmiechu trwającego 15 minut spala się 40-50 kalorii. Czyli w ciągu pół godziny możesz spokojnie spalić 100 kalorii. Dodatkowym plusem jest wzmacnianie i modelowanie mięśni brzucha. Tak wiec, gdy tylko masz okazję oglądaj komedie i kabarety, czytaj kawały, spotykaj się z przyjaciółmi. To przyjemny sposób na zrzucenie wcale niemałej ilości kalorii.

Nadmiar kilogramów – Zmień kapcie

Jeśli po domu poruszasz się w za dużych, rozklekotanych kapciach to na pewno nie chodzisz zbyt szybko. A gdybyś zamieniła je na coś wygodnego, dzięki czemu możesz prędko i energicznie się poruszać. Jak myślisz nie wpłynęłoby to na Twoją aktywność? Więcej ruchu = więcej spalonych kalorii. Eliminując kapcie zaczynasz ruszać się płynniej, sprężyściej, szybciej po prostu. Z tego samego powodu zrezygnuj także z przebierania się w dresy w domu. Nie krępuj swojego ciała – a szybko przekonasz się że poruszasz się więcej, nawet tego nie zauważając.

Nadmiar kilogramów – Unikaj sytuacji stresowych.

Stres jest jedną z głównych przyczyn nadwagi i otyłości. Najczęściej problem ten dotyka kobiet. Sytuacje stresowe wywołują odpowiednie reakcje hormonalne w naszym organizmie. Kiedy Ty się denerwujesz, Twój organizm myśli że jesteś w fizycznym niebezpieczeństwie. Dlatego najpierw pobudza organizm do produkcji adrenaliny – dzięki której czujesz energię i masz siłę się bronić. A zaraz po adrenalinie mózg nakazuje Twojemu ciału produkcję kolejnego hormonu jakim jest kortyzol. Jego działanie polega na zmobilizowaniu nas do uzupełnienia energii jaką „straciliśmy” z wyniku ucieczki przed niebezpieczeństwem. I dlatego możemy poczuć się strasznie głodne po sytuacjach stresowych. Najgorsze jest to że w takich sytuacjach nasz głód chcemy zaspokoić słodyczami albo słoną i tłustą żywnością, ponieważ takie jedzenie najszybciej pobudza wytwarzanie hormonu szczęścia w mózgu. A Twoje ciało dąży przecież do równowagi za wszelką cenę. Chce wrócić do normy i odzyskać utraconą energię. I z tej właśnie przyczyny możesz stać się kolejną otyłą ofiarą stresu. Na szczęście teraz znasz już mechanizmy działania naszych organizmów. Wyposażona w wiedzę jesteś w stanie skutecznie się bronić przed takimi atakami „głodu”.

Nadmiar kilogramów-  Pij czarną kawę.

Kawa jak wiesz jest napojem, który zwiększa koncentrację, pobudza organizm i dostarcza nam energii. Ma także korzystny wpływ na przemianę materii. Naukowcy udowodnili, że np. w przypadku kobiety ważącej 65 kg wypicie 2 filiżanek kawy powoduje spalenie około 50 dodatkowych kalorii w ciągu 4 godzin od wypicia kawy.

A dodatkowo – Unikaj zaparć – spożywaj błonnik w każdej postaci.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *