Odchudzanie – przemyślenia

odchudzanie
odchudzanie

Odchudzanie – jeżeli czytasz ten tekst to wiedz, że jeden z najtrudniejszych kroków masz już za sobą – chcesz zmienić swoje odżywianie!

Mam świadomość, że podjęcie decyzji o przejściu na dietę nie jest łatwe, szczególnie wśród tylu pokus podczas codziennego funkcjonowania. Ostatnio jednak pojawia się równie wiele przesłanek czy publikacji na temat pozytywnego wpływu odżywiania na organizm. Jesteśmy wręcz atakowani postami na wielu blogach, informacjami z portali, programami czy zaleceniami z mediów, w których intensywnie promowana jest zdrowa dieta. Pojęcie to, oznacza bowiem „sposób odżywiania”, dlatego czas zerwać z przekonaniem, że wiąże się jedynie z utratą kilogramów.

Odchudzanie – moda

Popularność dietetycznej tematyki wytworzyła coś w rodzaju mody na odchudzanie. Społeczność z mniejszych i większych miast zaczęła zwracać u wagę na to, co trafia na talerz. Metodą prób i błędów okazywało się, że utrata kilogramów to swego rodzaju skutek uboczny zdrowej diety. Bardziej cieszy fakt lepszego samopoczucia, poprawy kondycji czy rozwoju umiejętności kulinarnych, które wykształtowały się podczas spędzana czasu na przygotowywaniu posiłków. Dlaczego ten ostatni czynnik jest wyjątkowo istotny? Często wiele osób chcąc schudnąć decyduje się na catering. Zalet tego typu rozwiązania jest wiele; dostawa do domu, zawsze urozmaicone posiłki, oszczędzony czas na gotowanie…Minus jest jeden, ale znacznie przewyższa wartość pozytywów; catering nie rozwiązuje umiejętności zdrowego gotowania. Co bowiem się stanie, jeżeli będziemy musieli zrezygnować z tego udogodnienia? Oprócz chęci wprowadzenia zmian, kluczowym jest wytrwałość i regularność. To właśnie te cechy pociągną za sobą pozytywne efekty. Zmiany nawyków żywieniowych wymagają czasu, ale warto wyjść z założenia, że długi proces oznacza długotrwałe efekty. Często zniechęceni okresem oczekiwania wybieramy głodówki czy diety cud, które działają szybko, ale na krótko. Czy warto więc tracić energię?

Stawiając pierwsze działania w obszarze odchudzania pierwsze co robimy, to sięgamy do Internetu. Obecnie istnieje mnóstwo źródeł informacji, które pomogą chociaż wprowadzić w temat diet i planowania posiłków. Jeżeli nie mamy jednak czasu na długotrwałe przeglądanie publikacji, z pomocą przychodzi program Dietmap, czyli twój wirtualny dietetyk, przygotowany właśnie z myślą o tych, którzy chcą rozwinąć swoją wiedzę o prawidłowym żywieniu. Portal przygotował aplikację, która dopasowuje plan żywieniowy wprost z twoich preferencji i zleceń. Propozycje posiłków, kalkulatory kalorii, baza produktów czy strażnik wagi to tylko kilka opcji jakie oferuje rozbudowany portal Dietmap. Dowiedz się więcej o skutecznej diecie odchudzającej Dietmap.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *