Zdrowa żywność – co warto o niej wiedzieć

zdrowa żywność

Zdrowa żywność – coraz częściej i coraz więcej słyszymy, jak duży wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie ma to – co jemy.

Z drugiej strony jesteśmy zarzucani informacjami o tym – jak żywność wytwarzana na skalę masową jest ulepszana barwnikami i konserwantami – by jak najdłużej nadawała się do spożycia i wyglądała apetycznie na półkach sklepowych.
Z tego też powodu coraz większą popularnością cieszy się tak zwana zdrowa żywność.
Jednak – czy tak naprawdę wiemy co to jest i co kryje się za tym pojęciem?

Zdrowa żywność – definicja

Zastanawiasz się jaka żywność spełnia definicję zdrowej żywności? I jak odróżnić zdrowe jedzenie od tego niezdrowego? W takim razie już spieszymy z wyjaśnieniami..
Zdrowa żywność (ekologiczna) – jest to jedzenie naturalne, które nie zawiera środków konserwujących i ulepszających. Dodatkowo żywność spełniająca wymogi zdrowej żywności – jest wytwarzana metodami tradycyjnymi i pochodzi z upraw ekologicznych. W praktyce oznacza to – że taka żywność wytwarzana jest bez użycia nawozów sztucznych, środków ochrony roślin czy nawozów sztucznych. Natomiast zwierzęta w czasie hodowli nie są karmione genetycznie modyfikowaną żywnością, antybiotykami czy hormonami przyspieszającymi ich wzrost.

Zdrowa żywność – dlaczego warto?

Kupując zdrową żywność – mamy pewność – że w trakcie jej przetwarzania nie zostały dodane do żywności ekologicznej substancje chemiczne poprawiające jej smak i wygląd. Oraz konserwanty – związki których zadaniem jest  wydłużenie czasu przydatności do spożycia.
Jednym słowem – kupując i jedząc ekologiczne produkty mamy pewność – że dostarczamy sobie i swojej rodzinie wartościowe jedzenie. Jedzenie – w którym nie znajdziemy substancji chemicznych mogących nam zaszkodzić. Taka żywność jest wolna od: konserwantów, sztucznych barwników, stabilizatorów, substancji zagęszczających, aromatów, przeciwutleniaczy czy pestycydów. Smakuje i wygląda jak jedzenie przygotowywane przez nasze babcie. Po które coraz częściej i chętniej sięgamy.

Zdrowa żywność – jak ją rozpoznać?

Najprościej – szukając na półkach sklepowych lub w internecie jedzenia oznaczonego symbolem ECO.  Znak ten gwarantuje jakość i spełnianie norm kupowanych produktów. Aby go otrzymać producent  żywności co roku musi przejść przez szereg badań. Przeprowadzona kontrola potwierdza – że produkty wytwarzane są i przetwarzane w warunkach ekologicznych.
Zdrową i ekologiczną żywność kupisz w sklepie internetowym easyeco.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *