Różnice między osteopatią a rehabilitacją w Warszawie

rehabilitacjaRehabilitacja w Warszawie jest bardzo powszechną metodą leczenia schorzeń układu ruchowego, która regularnie stosowana skutkuje rewelacyjnymi wynikami i poprawą komfortu życia poprzez zniwelowanie uciążliwych zespołów bólowych. Czy osteopatia wywiera na organizm podobne działanie? Czym różni się rehabilitacja od osteopatii?

Zarówno osteopatia, jak i rehabilitacja w Warszawie określane są mianem metody leczenia schorzeń za pomocą metod naturalnych i przede wszystkim manualnych, jednak każda z tych dziedzin skupia się na nieco odmiennych bodźcach. Decydując się na wizytę w prywatnej klinice, warto najpierw zastanowić się nad swoimi dolegliwościami i przeanalizować ich genezę na tyle, ile jest to oczywiście możliwe. Dlaczego? Ponieważ podstawową różnicą między rehabilitacją a osteopatią w Warszawie jest zakres leczenia i prawidłowa diagnostyka. Otóż w przypadku schorzeń układu ruchu w wyniku wypadku, kontuzji, choroby czy postępujących procesów starzenia się organizmu, zaleca się wizytę u fizjoterapeuty w Warszawie. Jeśli jednak dokucza Ci uciążliwy i przewlekły ból układu kostno- stawowego, ból migrenowy, stany lękowe, problemy układu gastroenterologicznego, zaburzenia rozwoju u dzieci i tym podobne dolegliwości, które nie ustępują mimo stosowanego leczenia, warto zdecydować się na specjalistyczną konsultację u osteopaty w Warszawie.

Rehabilitacja Warszawa- na czym polega i w jaki sposób oddziałuje na organizm?

Fizjoterapia Warszawa, czyli innymi słowy rehabilitacja skupia się przede wszystkim na leczeniu schorzeń układu ruchowego, uszkodzonego na skutek wypadku bądź choroby oraz postępujących procesów starzenia się organizmu. Wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy z ogromnego znaczenia prawidłowo dobranej do rodzaju schorzenia rehabilitacji. Poprzez regularne ćwiczenia za pomocą ciężaru własnego ciała, profesjonalnych masaży, zabiegów prądem, światłem czy ultradźwiękami (szeroko pojęta fizykoterapia) fizjoterapeuta w Warszawie ma możliwość przywrócenia niemal całkowitej sprawności uszkodzonym narządom ruchu. Terapia manualna oraz kinezyterapia skupiają się głównie na rozluźnieniu mięśni i stopniowym zwiększaniu zakresu ruchu, dzięki czemu pacjent odczuwa mniejsze napięcie, a uciążliwe bóle ustępują całkowicie lub słabną. W rehabilitacji bardzo ważna jest profilaktyka, która zapobiega powstawaniu schorzeń kręgosłupa czy stawów, szczególnie narażonych na degradację u osób prowadzących siedzący tryb życia.

Na czym polega holistyczne podejście do pacjenta w leczeniu metodą osteopatii w Warszawie?

Osteopatia w Warszawie podobnie jak fizjoterapia skupia się na naturalnych metodach leczenia za pomocą technik manualnych, jednak jej znaczenie i założenia są nieco bardziej złożone. Osteopatia zakłada absolutną jedność pomiędzy wszystkimi układami w ludzkim organizmie, które są od siebie zależne, łącznie z emocjami i psychiką. Holistyczne podejście do pacjenta, słuch, wzrok i czucie jako podstawowe narzędzia diagnostyczne oraz skupianie się na organizmie jako całości to podstawowe założenia metody leczenia dysfunkcji stawowych i tkankowych za pomocą osteopatii w Warszawie. Mimo że jest to dość kontrowersyjny w Polsce odłam medycyny, coraz więcej pacjentów zgłasza się do klinik osteopatycznych. Zaburzenia układu pokarmowego, uciążliwe migreny, bóle napięciowe, przewlekłe dolegliwości kręgosłupa, zespoły lękowe i depresyjne- wszystkie te schorzenia mogą być od siebie zależne i właśnie osteopatia w Warszawie ma na celu złagodzenie bądź całkowite zniwelowanie owych dolegliwości.

Czy osteopatia w Warszawie może być równie skuteczna co regularna rehabilitacja?

Bardzo często zdarza się, że pacjenci, którym dokuczają przewlekłe i uciążliwe bóle układu ruchowego czy stawów w pierwszej kolejności zgłaszają się na fizjoterapię do Warszawy. Regularna i dokładna rehabilitacja to gwarancja poprawy ogólnego stanu organizmu, a przy tym możliwość zahamowania rozwijających się bądź pogłębiających schorzeń, takich jak zwyrodnienia kręgosłupa, przepukliny czy zespół napięcia mięśniowego. Jeśli jednak mimo długotrwałej rehabilitacji Twoje samopoczucie nie ulega poprawie, warto zastanowić się nad wizytą u osteopaty w Warszawie, szczególnie jeśli obok dolegliwości bólowych pojawiają się stany lękowe, depresyjne i zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego czy narastające migreny. Leczenie osteopatyczne przebiega na wielu płaszczyznach i skupia się na metodach manualnych: uciskaniu mięśni, masażach i rozluźnieniu sfery psychicznej, która może być kluczem do rozwiązania problemów zdrowotnych.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *