Makijaż w 5 minut – jak go zrobić i wyglądać jak bóstwo

makijaż w 5 minut

Makijaż w 5 minut – jak go zrobić i wyglądać jak bóstwo. Zdarza się, że nie mamy wiele czasu na wykonanie makijażu, a czeka nas ważne spotkanie na którym musimy prezentować się perfekcyjnie – co wtedy? Otóż znając kilka sztuczek w makijażu będziemy w stanie wykonać go bardzo szybko!

Makijaż w 5 minut – krem i puder

Przy porannej toalecie nie zapomnij o kremie – najlepiej lekkim kremie nawilżająco-matującym. Tłuste i półtłuste kremy są nieodpowiednią bazą pod podkład. Świetnym rozwiązaniem jest użycie kosmetyku, który łączy w sobie funkcje kremu i podkładu. W tej roli doskonale spełnią się kremy tonujące, koloryzujące. Użycie tego kosmetyku sprawi, że zaoszczędzimy czas na nakładanie kremu, jego wchłonięcie i następnie aplikację podkładu.

Potem nie zapomnij o muśnięciu twarzy pudrem przy pomocy dużego pędzla. Dzięki temu zmatowimy twarz a makijaż będzie bardziej trwały.

 

Makijaż w 5 minut – oczy

Zdecydowanie najwięcej czasu poświęcamy na makijaż oczu. W sytuacji gdy musimy wykonać go błyskawicznie – zróbmy kreskę na górnej powiece, co sprawi że optycznie powiększymy oko. Podkreśl również przestrzeń pod łukiem brwiowym jasnym, lekko perłowym cieniem. Dokładnie wytuszuj rzęsy na górze oraz na dole, to sprawi że spojrzenie będzie bardziej wyraziste.

 

Makijaż w 5 minut – owal twarzy

Modelowanie owalu twarzy przy użyciu średniej wielkości pędzla zajmie Ci tylko chwilę. Użyć pudru brązującego z dodatkiem różu – dodasz sobie świeżości. Wymodeluj kości policzkowe.

Ostatnim krokiem są usta. Najszybszym sposobem jest użycie błyszczyka – w odcieniu różu, łososia, lub czerwieni jeśli wolisz mocniej podkreślone usta.

I makijaż gotowy!

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *