Odpoczynek w wakacje? W Turcji czeka Cię relaks o jakim nie śniłaś!

odpoczynek w wakacje Turcja
odpoczynek w wakacje Turcja

Marzy Ci się odpoczynek w wakacje? Myślałaś już o tym gdzie pojechać na tegoroczne wakacje? Lubisz zwiedzać? A może wolisz spędzać czas na opalaniu i spacerach brzegiem morza? Możesz to połączyć. Wystarczy, że wybierzesz się na wakacje do malowniczej Turcji, która oferuje świetną pogodę, atrakcje turystyczne oraz piaszczyste plaże położone nad błękitną laguną.

Odpoczynek w wakacje – Turcja

Skuś się na wakacje w centrum tureckiej kultury i rozrywki i wybierz się do Stambułu. Krajobrazy oraz atrakcje jakie ma do zaoferowania to miasto z pewnością wywrą na Tobie niezapomniane wrażenie.

Dlaczego Stambuł? Ponieważ, to jedyne miasto na świecie (poza rosyjskim  Magnitogorskiem), które znajduje się aż na dwóch kontynentach naraz. Z jednej strony Stambuł położony jest w europejskiej Tracji, a z drugiej w azjatyckiej Anatolii. To miejsce, które zadowoli każdego urlopowicza. Znajdziesz tu wiele atrakcji, które można zwiedzać, a także piękne, białe i piaszczyste plaże położone nad błękitnymi wodami od północy Stambuł otacza morze Marmara, a od wschodu cieśnina Bosfor.

Odpoczynek w wakacje – relaks

Dlatego jak tylko znajdziesz się w Stambule koniecznie odwiedź turecką łaźnię zwaną hamam! Żaden turysta nie może obejść się bez tej przyjemności. W łaźni panuje atmosfera relaksu. Tutaj zaznasz ukojenia dla ciała, jak również dla ducha. Pobyt w hanam zaczyna się od wizyty w marmurowym pomieszczeniu rozgrzanym parą wodną, w którym oczyszczasz ciało i duszę. Specjaliści zaopiekują się Tobą i zaoferują specjalny piling całego ciała za pomocą szorstkiej rękawicy oraz masaż w pianie mydlanej. Wizyta kończy się relaksacyjnym masażem całego ciała.

Czy to nie idealny początek urlopu?

Dodamy, że później będzie tylko lepiej…

Odpoczynek w wakacje – Stambuł

Kiedy już oczyścisz ciało i duszę, przyjdzie pora na inne doznania. A emocji w tak pięknym i wyjątkowym miejscu jak Stambuł nie zabraknie. Dobre rozplanowanie urlopu pozwoli Ci zwiedzić najpiękniejsze i najsłynniejsze stambulskie zabytki, wśród których znajdziesz: Topkapi – czyli górujący monumentalny zespół zabudowań pałacowych. Topkapi ponad 400 lat stanowił rezydencję sułtanów osmańskich. Teraz zabudowania udostępnione są turystom jako muzeum, które zachwyca przepychem orientalnego wystroju.

Stamtąd możesz udać się do Błękitnego Meczetu, którego fasadę stanowi oszałamiająca dekoracja błękitnych i zielonych z płytek ceramicznych z Izniku. Meczet ten stanowi jedną z najsłynniejszych budowli sakralnych świata.

Odpoczynek w wakacje – Hagia Sophia

Drugim równie popularnym budynkiem sakralnym w Stambule jest Hagia Sophia – kościół Mądrości Bożej. Powstała 1400 lat temu jako świątynia chrześcijańska, jednak Osmanowie zmienili ją w meczet – dobudowując do niej minarety, mauzolea i fontanny, które stanowią elementy islamskich meczetów. Wnętrze tego obiektu zostało zaprojektowane tak by stanowiło odbicie nieba na ziemi. Z pewnością nie zobaczysz drugiego takiego budynku na całym świecie.

Odpoczynek w wakacje – inne atrakcje turystyczne

Pamiętaj również, że  wizyta w Turcji się nie liczy, jeżeli nie odwiedzisz tureckiego bazaru! W Stambule możesz udać się na tzw. Wielki Bazar oraz Targ Korzenny zwany Egipskim. Feeria barw, orientalne zapachy tureckich przypraw, a także gwar jaki panuje w tym miejscu sprawią, że zakochasz się w tym miejscu.

Dzięki swojemu położeniu geograficznemu Stambuł kusi przepięknymi krajobrazami oraz wielokulturowością. Malownicze plaże położone nad morzem i cieśniną są idelanym iejscem na spokojny wypoczynek. To idealne miejsce dla wielbicielek opalania i drinków z palemką pitych na leżaku nad morzem. Przeżyj przygodę życia i zapamiętaj wakacje w Stambule jako najpiękniejszy czas w Twoim życiu!

Skusiłaś się ? Wybierz ofertę Turcja last minute i wybierz się tam już teraz!

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *