Zabawy na świeżym powietrzu – ile kosztują atrakcje dla dzieci?

Zabawy na świeżym powietrzu

Zabawy na świeżym powietrzu – ile kosztują atrakcje dla dzieci?. Lato to idealny czas, by udać się na rodzinną wycieczkę. Weekend spędzony z dziećmi nie tylko wzmocni więzi rodzinne, ale także da naszym pociechom wiele satysfakcji i możliwości rozładowania zapasów energii. Jakie są najpopularniejsze formy rozrywek na świeżym powietrzu, ile kosztują i które wybrać?

 

Zabawy na świeżym powietrzu – Jedziemy na wycieczkę

Wakacyjne wycieczki rodzinne możemy podzielić na dwie kategorie – jednodniowe wypady lub kilkudniowe wyprawy. Pierwsze z nich organizujemy zwykle w pobliskie miejsca. Charakterystyczne dla takich wycieczek jest to, że w relatywnie krótkim czasie ich trwania zapewniamy dzieciom maksymalnie dużo atrakcji. Koszty zależą od rodzaju aktywności jakie wybierzemy oraz wieku naszych podopiecznych. W większości obiektów stworzonych z myślą o rodzinnej rozrywce, obowiązują taryfy zniżkowe dla dzieci. Ponadto warto wybierać obiekty przystosowane do potrzeb najmłodszych i takie, które oferują zabawy trudne lub niemożliwe do zrealizowania w domu.

Dzieci uwielbiają się ruszać, dobrym wyborem będzie zatem weekend spędzony aktywnie, np. w parku linowym (20 – 50 zł/osobę), na jeździe konnej (30 – 50 zł/h) lub – jeśli jest taka możliwość – zwiedzanie górskich terenów, jaskiń, parków krajobrazowych i narodowych. Wśród jednodniowych propozycji często pojawiają się również aqua parki (10 – 50zł/osobę), czy ogrody (20 – 50zł), w których ciekawie można spędzić nawet kilka godzin. Zwykle łączymy jednak kilka atrakcji, by nasze dzieci w pełni skorzystały z oferty w danym miejscu. Koszt takich jednodniowych wycieczek może się wahać od 60 do nawet 500 zł. Wszystko zależy oczywiście od ceny biletów i liczby atrakcji, z których chcemy skorzystać.

Zabawy na świeżym powietrzu  a posiłki

Oprócz kosztów transportu i biletów wstępu, często musimy być także gotowi na rodzinny obiad, czy kolację poza domem. Podczas takich wypadów zdarza nam się ulegać licznym zachciankom dzieci, związanym z ich kulinarnymi życzeniami. Kupujemy więc lody, gofry, watę cukrową czy słone przekąski. Czasami warto jednak powiedzieć dziecku, że ma wybór, ale nie jest on nieograniczony. Takie wyjazdy mogą być świetną okazją do tego, by uczyć dzieci edukacji finansowej , oraz że nie wszystkie ich zachcianki będą natychmiast spełniane.

Zabawy na świeżym powietrzu – Chwile, których nie można zapomnieć

Zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu mogą przybierać bardzo różne formy. Część z nich z pewnością zaliczymy do rodzinnej przygody, inne będą po prostu mile spędzonym dniem. Warto jednak zainwestować w spędzanie czasu z dziećmi, gdyż gwarantuje to wiele niezwykłych wspomnień, do których chętnie wraca się nawet po kilku latach. Wakacje dają więc sporo możliwości – wycieczki z zabawami na świeżym powietrzu są jedną z nich.

Artykuł powstał we współpracy z:

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *