Wełna z merynosów to wyjątkowe ubrania

Wełna z merynosów
 

Wełna z merynosów – w ostatnich latach wzrosło zainteresowanie wełną z merynosów. Jej wyjątkowe właściwości sprawiają, że dzianiny wykonywane z niej mogą być szeroko wykorzystywane, w tym również do produkcji odzieży sportowej dla najbardziej wymagających klientów.

Wełna z merynosów uchodzi aktualnie za jeden z najlepszych typów włókien naturalnych. Między innymi ten fakt sprawia, że uszyte z niej ubrania są szczególnie polecane osobom z wrażliwą skórą. Wełna nie podrażnia bowiem ciała i świetnie sprawdza się w różnych warunkach. To duża różnica, zwłaszcza w zestawieniu z tradycyjnymi włóknami wełny, które są nie tylko grubsze i cięższe, lecz także często drapią. Jeżeli jesteś producentem odzieży sportowej, możesz postawić na jakość. Klienci coraz częściej wybierają ubrania świadomie – zwracając uwagę na metki znajdujące się na oglądanym wyrobie.

Czym wyróżnia się wełna z merynosów?

Dzianiny wykonane z włókien naturalnych, w tym przypadku pochodzących od merynosów hodowanych w Nowej Zelandii, wyróżniają się pod wieloma względami. Nie jest to zbieg okoliczności – merynosy przez wieki przystosowały się do życia w surowym i niesprzyjającym klimacie – zarówno bardzo mroźnym, jak i suchym oraz gorącym. Pozyskiwany surowiec jest przy tym nie tylko odnawialny, lecz także biodegradowalny. Uwagę warto zwrócić również na przekrój wełny. Ten jest znacznie mniejszy w porównaniu np. z włóknem zwykłych owiec. Nie bez znaczenia jest też już podkreślona właściwość – dzianiny wykonane z wełny merynosów nie podrażniają skóry i jest to istotne z punktu widzenia wrażliwych osób.

Wełna z merynosów – szeroka gama produktów

Dzianiny wyprodukowane z włókien wełny z merynosów mogą być szeroko wykorzystywane przy produkcji najróżniejszych ubrań sportowych. Najczęściej jest to jednak odzież stosowana do biegania, wspinaczki czy narciarstwa. Tak szeroka rozbieżność w dyscyplinach wynika z prostego faktu – wełna ma właściwości termoaktywne. W praktyce oznacza to, że pomaga zatrzymać ciepło wówczas, gdy jest zimno i ochłodzić ciało wówczas, gdy jest gorąco. Dzieje się tak ponieważ wełna odprowadza wilgoć na dwa sposoby – nie tylko poprzez szczeliny między włóknami, lecz także pozwalając jej wnikać w pory włókien. Znaczenia nie ma przy tym gęstość splotu.

Wełna z merynosów – zaoferuj jakość

Producenci odzieży, którzy zdecydują się na dzianiny merino mogą być pewni, że znajdą odbiorców dla swoich wyrobów. Wyjątkowe właściwości termoregulacyjne tej wełny i fakt, że zapewnia ona komfort niezależnie od warunków atmosferycznych to jej główne atuty. Równie ważne jest to, że doskonale chroni ona ciało przed słońcem, jest wodoodporna i antyalergiczna. Z punktu widzenia kupujących istotnym elementem może być też łatwość utrzymania takiej odzieży w czystości – ubrania wykonane z tego surowca mogą być prane w pralce automatycznej i nie wymagają specjalnej pielęgnacji.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *