Niskobudżetowe wycieczki za miasto

Wycieczki za miasto
 

Wycieczki za miasto. Piękna pogoda za oknem i długie dni to idealne warunki, by spędzać większą ilość czasu na świeżym powietrzu. Podczas gdy dzieci mają wakacje, my planujemy jak ciekawie zaplanować nadmiar wolnego czasu i dać upust pokładom energii najmłodszych. Zobacz sprawdzone sposoby na aktywny wypoczynek, na który nie wydasz majątku.

Wycieczki za miasto – Wakacyjny wachlarz pomysłów

Jak się okazuje wakacyjnych rozrywek jest wiele. Jeśli nie chcemy nadwyrężać domowego budżetu z powodzeniem możemy wybierać opcje bliżej natury. Dobrze zaplanowany wyjazd wcale nie musi obciążać domowego budżetu. Więcej na temat planowania wydatków znajdziesz tutaj.

Wycieczki za miasto – Wsiąść do pociągu

Dla naszych maluchów wycieczki są zawsze wielkim przeżyciem. Liczy się tu każdy szczegół – od momentu wyjścia z domu do powrotu old-locomotive-1422400-mtrwa bowiem wakacyjna przygoda. Jednym ze sprawdzonych sposobów na miłe spędzenie czasu są jednodniowe wypady do pobliskich miast i miejscowości turystycznych. Szczególnie polecamy tu przejazdy pociągiem, które same w sobie są często atrakcją dla dzieci. Zniżkowy bilet kolejowy to koszt ok 15-20 zł za ok 120 km, a wrażenia z wycieczki będą bezcenne. Możemy w ten sposób zwiedzić najbliższą okolicę – parki rozrywki, zoo, ogrody botaniczne, czy nawet wybrać się z dzieckiem do kina. Takie niezobowiązujące wyjazdy nie nadszarpną naszego budżetu domowego, a przyczynią się do miłego spędzenia czasu z dzieckiem.

Wycieczki za miasto – W siną dal na rowerze

Jeszcze tańszym i bliższym naturze rozwiązaniem będą rowerowe wycieczki za miasto. Do zorganizowania takiego wypadu, prócz sprzętu rowerowego, potrzebujemy wyłącznie chęci i dobrej pogody. Dla rodziców, którzy mogą na takie jednodniowe wycieczki rowerowe poświęcić nieco więcej czasu, polecamy też dodanie do programu wyprawy rodzinnego pikniku. Wystarczy kilka kanapek, domowe ciasto, ulubiony sok bądź owoc i koc na którym możemy usiąść, by miło spędzić czas na łonie natury. Taka przerwa na posiłek będzie akcentem zwieńczającym idee ucieczki od pędzącego świata i prawdziwej troski o relacje między rodzicami a dziećmi.

Wycieczki za miasto – A może wycieczka pod namiot

Nieco droższym, lecz równie ciekawym pomysłem są wycieczki kilkudniowe. Dla maluchów szczególnie ciekawe będą te, które pozwolą im na wykazanie się swoją samodzielnością. Polecamy tu wycieczki pod namiot lub wynajęcie domku kempingowego. Obcowanie z naturą da możliwość wyciszenia się rodziców i nieograniczonego szaleństwa ich pociech. Dając dzieciom swobodę, będziemy mniej zestresowani, dzięki czemu każda ze stron będzie zadowolona. Koszt 3-dniowego wypadu pod namiot waha się w granicach od 600 do 1200 zł dla czteroosobowej rodziny. Wrażenia z takiej wycieczki na długo pozostają w pamięci.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *