Jak dbać o skórzane meble – fotele biurowe?

skórzane meble
skórzane meble

Nasza dbałość o skórzane meble -meble biurowe odwdzięczy się nienagannym wyglądem przez wiele lat, a w przypadku foteli również bezusterkową eksploatacją.

Skórzane fotele biurowe są klasycznym rozwiązaniem, a odpowiednio użytkowane potrafią służyć przez wiele lat. Wybierając taki fotel, nie ma ryzyka, że wyjdzie on z mody. Skóra to materiał ponadczasowy, który doskonale wygląda w biurowych wnętrzach. Aby przez długi czas zachowały doskonały wygląd, należy odpowiednio je pielęgnować i konserwować.

Skórzane meble – czyszczenie foteli biurowych

Skórzane fotele obrotowe muszą być regularnie czyszczone ze wszelkich zabrudzeń. Plamy po jedzeniu czy ślady po długopisach powinny zostać usunięte jak najszybciej, aby nie zmieniły na trwale koloru skóry lub nie wysuszyły jej. Czym czyścić skórę? Najlepiej zacząć od miękkiej ściereczki (najlepiej bawełnianej), która została zamoczona w roztworze wody i mydła. W większości przypadków takie czyszczenie wystarczy. Jeżeli jednak plamy są uporczywe, to najlepiej sięgnąć po profesjonalne środki do czyszczenia skóry.

Warto pamiętać o tym, aby wykonać próbę w mało widocznym miejscu. Preparat należy nałożyć na czas zgodny z podanym w instrukcji użytkowania, zetrzeć do sucha i zostawić skórę do wyschnięcia. Jeżeli nie pojawi się plama ani przesuszenie, to można preparat bezpiecznie zastosować także w bardziej widocznym miejscu.

Skórzane meble – odpowiednia konserwacja

Fotele obrotowe mają w sobie mechanizm podnoszenia oraz obracania, który z czasem może zacząć skrzypieć. Piszczące dźwięki można zniwelować, używając odrobiny smaru silikonowego. Ten smar jest uniwersalny, dobrze współpracuję z tworzywami sztucznymi i nie posiada mocnego zapachu, więc może być stosowany także w zamkniętych pomieszczeniach.

Na bieżąco należy kontrolować to, w jakim stanie jest podnośnik oraz kółka. Mechanizm podnośnika powinien działać płynnie, jeżeli zaczyna się zacinać, to najwyższy czas go wymienić. Kółka fotela należy regularnie czyścić, aby nie wchodziły w nie drobinki piasku, które będą z czasem powodować zacinanie. W razie, kiedy istnieje potrzeba wymiany tych elementów, lepiej zwrócić się do specjalisty, które zmieni je szybko i bez pomyłek. Trzeba pamiętać, żeby wymieniać kółka na oryginalne, dopasowane do twardej lub miękkiej nawierzchni.

Odpowiednio zadbany fotel biurowy będzie dobrze służyć przez wiele lat. Prawidłowo czyszczona skóra zachowuje nie tylko swój wygląd, ale również pozostałe walory użytkowe, które skłoniły nas do zakupu fotela ze skórzanymi obiciami.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *