Jak dobrze dobrać i zamontować karnisz?

karnisz
 

Karnisze to wbrew pozorom bardzo ważne elementy wystroju, ich wybór powinniśmy jednak pozostawić na sam koniec, kiedy reszta pomieszczenia zostanie już odpowiednio zaaranżowana. W ten sposób karnisz stanie się odpowiedzią na to, czego potrzebuje wnętrze oraz będzie z nim współgrać, co niestety nie zawsze się udaje, jeżeli nieodpowiednio go dobierzemy.

Kluczowa sprawa — dobór odpowiedniej długości karnisza

Odwiedzając sklep z karniszami, wcześniej powinniśmy odpowiednio zmierzyć nasze okno — aby karnisz dobrze wyglądał w danym pomieszczeniu, musi on być przede wszystkim dłuższy od samej wnęki okna o około 40-60 cm, a więc 20-30 cm z każdej ze stron. Dodatkowo karnisz musi być nieco dłuższy od parapetu, co pozwoli na swobodne zasuwanie zawieszonych zasłon. Kolejną ważną sprawą są wsporniki, zaleca się ich rozmieszczenie w odległości około 10-12 cm mierząc od bocznej krawędzi okna.

Tak, więc chcąc dowiedzieć się jaką długość karnisza powinniśmy kupić, mierzymy szerokość wnęki okna, dodajemy do tego 40-60 cm, w ten sposób uzyskując interesujący nas wymiar, z którym możemy się udać na zakupy. Na stronie tego sklepu z karniszami https://karnisze24.pl/sufitowe-podwojne/4094-podwojny-karnisz-sufitowy-cuadro.html możemy zobaczyć jak dokładnie wymierzyć długość karnisza.

Optymalna wysokość zamontowania karnisza

Według projektantów wnętrz wieszając karnisz na ścianie ponad oknem, najlepszą opcją jest zamontowanie go powyżej linii, wyznaczającej połowę odległości pomiędzy wnęką okna a sufitem, uzyskamy wtedy estetyczny i funkcjonalny efekt. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku wyższych pomieszczeń, o niestandardowo rozmieszczonych oknach zasada ta nie ma jednak zastosowania i karnisze powinno się montować około 25-35 centymetrów nad wnęką okna — zbyt nisko powieszone karnisze mogłyby utrudniać otwieranie okna, z kolei zbyt wysokie ich zamontowanie sprawi, że zupełnie niepotrzebnie odejmiemy wnętrzu lekkości i przestronności.

Zakup karnisza

Obecnie karnisz możemy kupić w sklepach stacjonarnych bądź w sklepach internetowych.  Jeśli zależy nam na nowoczesnych karniszach, wówczas warto zwrócić się ku sklepu internetowemu – mają one najmodniejsze fasony. Najczęściej sklepy internetowe z karniszami posiadają w swojej ofercie tańsze karnisze, mamy również do wyboru więcej rodzajów karniszy niż w sklepach stacjonarnych. Możemy porównywać ceny i wybrać najlepszą ofertę a gdy zamówiony przez nas karnisz nie spełni naszych oczekiwań – zawsze możemy go odesłać.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *