Do jakich rodzajów wnętrz pasują rolety wolnowiszące?

rolety wolnowiszaceRolety wolnowiszące przez jakiś czas były zapomniane, a obecnie na nowo wracają do łask. Dzieje się tak z uwagi na fakt, że są montowane poza wnęką okienną, co daje możliwość stworzenia ciekawego designu wewnątrz pomieszczenia. Często tego typu rolety idealnie komponują się z wystrojem.

Kiedy warto wybrać roletę wolnowiszącą do danego pomieszczenia?

Roleta wolnowisząca sprawdza się wówczas, gdy zależy nam na zasłonięciu nie tylko samego okna, ale również innych powierzchni np. wnęki lub też regału. Wówczas zyskuje się możliwość eleganckiego wyglądu.
Zaletą rolet wolnowiszących jest też łatwość wieszania i czyszczenia, co stanowi znaczne udogodnienie. Jeśli okno znajduje się w miejscu dość problematycznym i dostęp do niego jest utrudniony a, co za tym idzie, również czyszczenie, wówczas roleta wolnowisząca jest optymalnym wyborem.

Inne zalety rolet wolnowiszących

Rolety wolnowiszące idealnie sprawdzają się we wnętrach zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych. Można zdecydować się na taki kolor lub wzór, który będzie komponował się z innymi dodatkami w pomieszczeniu.
Tego typu roleta jest niezwykle praktyczna także wtedy, gdy okno lub miejsce, które chcemy zasłonić ma nieregularne wymiary co uniemożliwia dobór innego rodzaju rolet.
Same w sobie rolety wolnowiszące są stosowane najczęściej po to, by zasłonić wnętrze i zaciemnić je. Sprawdzają się to np. w domach jednorodzinnych zlokalizowanych blisko drogi wewnętrznej lub głównej, kiedy roleta zapewnia prywatność dla domowników i gości i chroni przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Można je jednak montować także wtedy, gdy chcemy nadać przytulności pomieszczeniu i rozproszyć wpadające promienie słoneczne.

Rolety wolnowiszące są mocowane do sufitu. Z tego powodu potrafią ukryć np. niedoskonałości na ścianie lub nieregularne wnęki. To często przemawia za ich wyborem, podobnie jak fakt, że same w sobie są ciekawą ozdobą dla wnętrza. Można je wykorzystać np. jako ekran projekcyjny, z uwagi na gładką powierzchnię i jasne kolory. W ten sposób wyświetlane na niej filmy mają lepszą jakość niż na ścianie.

artykuł powstał we współpracy z sklep.karpol.pl

Tags:,

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *