Inspiracje wnętrzarskie: małe łazienki też mogą być piękne. Obejrzyj zdjęcia

małe łazienki1
małe łazienki1

Małe łazienki – dziś wracamy do naszego redakcyjnego cyklu i prezentujemy najciekawsze projekty małych łazienek, które możesz wykorzystać jako inspiracje dla swojego wnętrza. W zestawieniu pojawiają się m.in. koncepcje utrzymane w stylu minimalistycznym, rustykalnym i retro.

Te małe łazienki robią wrażenie nie tylko na nas

 

1. Mała łazienka nie wyklucza czerni – wprost przeciwnie

male lazienki
male lazienki

Fotografia: Pinterest

Ten projekt urzeka swoją prostotą i odważnymi kolorami. Drewniany, ciemny parkiet i czarne ściany idealnie kontrastują z białymi obrazami i wysokimi listwami podłogowymi. My popracowalibyśmy jeszcze nieco nad symetrią, ale i tak jesteśmy mile zaskoczeni. Nawet stojąca miska ustępowa nie burzy całej koncepcji.

2. Minimalizm nie musi być jednowyrazowy

małe łazienki
małe łazienki

Fotografia: Pinterest

Minimalizm jest prosty pod względem funkcjonalnym, ale często na tyle poprawny i przewidywany, że przez wnętrze z czasem przemawia nuda. Ta łazienka łamie dotychczasowe konwencje i mimo że mamy tutaj do czynienia z dość surowymi kształtami, wszystko przełamuje naturalne drewno, duże lustro zamknięte w masywnej ramie i charakterystyczne, postarzane akcesoria łazienkowe. Według naszej redakcji 5 na 5.

3. Biel przede wszystkim

mała łazienka biała
mała łazienka biała

Fotografia: Pinterest

Kto powiedział, że mała łazienka nie może być elegancka? Przed tobą jeden z tych projektów, które zasługują na pochwałę ze względu na tradycyjne, ale nie banalne wzornictwo. Biel na ścianach i suficie b. dobrze koresponduje z dużymi kinkietami ściennymi i wykończonymi na wysoki połysk akcesoriami łazienkowymi.

4. Kiedy w łazience klasyka zderza się ze stylem rustykalnym

małe łazienki 2
małe łazienki 2

Fotografia: Pinterest

Gdybyś miał wątpliwości, czy w twojej małej łazience zmieści się wanna, służymy przykładem. Przed tobą jeden z ulubionych przez nas projektów, który łączy w sobie klasykę ze stylem rustykalnym. Drewniane, choć ciemne panele do połowy wysokości ściany i charakterystyczny kontrast między czernią i bielą to coś, w czym zakochaliśmy się od pierwszego wrażenia.

Świetnym pomysłem okazał się także wiklinowy kosz na pranie i szafka z niewielkim lustrem.

5. Łazienka utrzymana w dobrym stylu

łazienki małe
łazienki małe

Fotografia: Pinterest

Mimo że przed tobą nieco większa łazienka niż ta, którą znajdziesz w 99% polskich mieszkaniach, to sam projekt jest i tak godny uwagi. Naturalny kamień zamiast klasycznej terakoty i kremowe ściany powinny trafić także do twojego wnętrza.

Materiał przy współpracy z www.sanco-polska.pl, sklepem z ekskluzywnymi akcesoriami łazienkowymi.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *