Odkurzacze wodne – najlepszy dla alergika

odkurzacz wodny
odkurzacz wodny

Odkurzacze wodne – chyba żadna z nas nie wyobraża sobie sprzątania bez odkurzacza – dzięki niemu można szybko i dokładnie zebrać zanieczyszczenia z podłogi, sofy czy foteli. Jednak nie każdy odkurzacz zapewnia skuteczne działanie, zwłaszcza w przypadku, gdy jest się mamą małego alergika. W takim przypadku nie warto oszczędzać na zdrowiu!

Na sklepowych półkach czeka mnóstwo różnych odkurzaczy – można podzielić je zasadniczo na modele workowe oraz bezworkowe. To, czy dany model będzie nadawał się do użytku w domu, w którym mieszka alergik, zależy przede wszystkim od zastosowanego w urządzeniu systemu filtracji. Właśnie dlatego tak dużym powodzeniem cieszą się odkurzacze wodne, czyli z filtrem wodnym.

Jak działają odkurzacze wodne?

 

W tego rodzaju odkurzaczach znajduje się wyciągany pojemnik na wodę i to właśnie ona pełni funkcję filtracyjną. Po włączeniu odkurzacza zabrudzenia wciągane są do pojemnika z wodą, czasami dodatkowo są zwilżane, gdy odkurzacz jest wyposażony w taką funkcję. Woda bardzo skutecznie zatrzymuje zabrudzenia i powoduje, że są one łatwiejsze do usunięcia niż w przypadku cyklonowych odkurzaczy bezworkowych z suchym pojemnikiem. Ponadto w odkurzaczach z filtrami wodnymi stosuje się dodatkowe filtry wylotowe, najczęściej zmywalne i wodoodporne filtry HEPA, które potrafią zatrzymać zanieczyszczenia o wielkości rzędu 0,3 µm, w tym komórki grzybów, bakterii, pierwotniaków oraz większość wirusów.

Tak zaawansowany system filtracji powoduje, że odkurzacze te wydmuchują czyste i ponadto nawilżone powietrze, co również ma znaczenie w przypadku osób z alergiami – zbyt suche powietrze może zaostrzać objawy alergiczne. Do odkurzacza można też dodać olejki eteryczne do aromaterapii, by wypełnić dom pięknym zapachem.

 

Nie tylko odkurzanie na sucho – odkurzacze wodne

 

Dużą zaletą odkurzaczy wodnych jest to, że nie tylko potrafią one odkurzać na sucho, ale też na mokro – to powoduje, że mogą one bez problemu zebrać rozlaną wodę na podłodze czy też błoto. Również wiele modeli wyposażonych jest w funkcję prania – w ten sposób można łatwo wyczyścić nimi tapicerkę meblową i samochodową, dywany czy wykładziny. Przydadzą się zarówno przy usuwaniu plam punktowych, jak i w całościowym czyszczeniu zabrudzonych tkanin.

Najczęściej odkurzacze wodne wyposażone są w szereg dodatkowych ssawek i szczotek, w tym turboszczotki, szczotki do parkietu, ssawki do wody, ssawki małe i szczelinowe czy też przeznaczone specjalnie do prania na mokro. To powoduje, że można wykorzystywać je na wiele sposobów i tym samym to taki sprzęt będzie niezawodnym pomocnikiem w sprzątaniu całego domu.

Warto również wskazać, że niektóre odkurzacze wodne potrafią pracować także w trybie workowym, dlatego też można zamontować do nich worek – najlepiej wybierać wtedy worki włókninowe, które bardzo skutecznie blokują zanieczyszczenia.

Gdy chcesz dowiedzieć się więcej na temat odkurzaczy wodnych, sprawdź serwis Idealny Odkurzacz, który pomoże ci również w wybraniu najlepszego odkurzacza. Pomocne porady dotyczące wyboru odpowiedniego odkurzacza z filtrem wodnym znajdziesz pod adresem: http://www.idealnyodkurzacz.pl/dopoczytania/id/220/odkurzacze-z-filtrem-wodnym.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *