Czy warto ułożyć dywan w kuchni?

dywan w kuchni
 

Dywan w kuchni kojarzy się raczej z epoką PRLu. Wówczas było to bardzo modne. Później dywany w kuchni uznano za kiczowate. Nie uważano też tego za praktyczne zastosowanie, ze względu na to, iż podejrzewano że dywan kuchenny szybko się zabrudzi. Wiele jednak zmieniło się od momentu, w którym pojawiły się nowe trendy. Co więcej, dywan w kuchni jest aktualnie postrzegany jako praktyczny, z uwagi na materiały wykonania, jakie są do tego celu wybierane.

Dywan w kuchni – Nowoczesne trendy

Teraz nie trzeba już dywanikami zasłaniać brzydkich płytek. W kuchniach sprawdzają się gustowne kafle, czy płyty ceramiczne, które można bez trudu utrzymać w czystości. Są one natomiast twarde i zimne. Nie zawsze więc przygotowywanie posiłków jest dla nas komfortowe. Dlatego, poleca się wybierać dywany do kuchni nowoczesnych, głównie ze względu na ich praktyczne zastosowania. Dywan taki nie tylko idealnie izoluje, ale jest też plamoodporny, odporny na bakterie, pleśń i innego rodzaju zanieczyszczenia.

Projektanci wnętrz nie zalecają układania dywanów na całej powierzchni podłogi kuchennej z dwóch powodów, estetycznego i praktycznego. Po pierwsze, duży dywan zrobi przytłaczające wrażenie. A chodzi o to, by był przede wszystkim użyteczny oraz delikatnie podkreślał charakter pomieszczenia kuchennego. Mniejszy chodnik jest również bardziej praktyczny, zwłaszcza, gdy jego runo jest gładkie, ponieważ nie będzie mowy o żadnych zabrudzeniach. A jeśli już się pojawią to bardzo łatwo można się ich pozbyć. Mniejsze dywaniki nie tylko łatwo się czyści, ale też i można je dostosować bez trudu do swoich potrzeb. Dywany syntetyczne, polecane do kuchni można prać dosyć często, a wcale nie będzie na nich widać śladów użytkowania, co także jest nie bez znaczenia. Warto też wspomnieć o funkcji ochronnej, jaką pełni dywan do kuchni, ponieważ chodzi o to, że będzie on ochraniał nie tylko przed śliską posadzką i upadkiem, ale również kiedy wypadnie nam jakieś naczynie z ręki to nie porysują się kafelki. Naczynie, upadając na dywan, również nie powinno się stłuc.

Kolorystyka dywanów kuchennych

Warto wobec tego ułożyć dywan w kuchni, patrząc na powyższe zalety. Trzeba też jednak skupić się na kolorze i wzorze takiego dywanu. Nie może on być zbyt jasny. Warto też, aby miał na sobie jakieś wzory. Naturalnie, nie można zapominać o tym, że model dywanu do kuchni musi mieć antypoślizgowy spód – gumowy lub jutowy. Kierowanie się względami praktycznymi i designerskimi okaże się najlepszym posunięciem, gdyż nie będzie ryzyka, że konkretny model dywanu nie przypadnie komuś do gustu. Dywan taki sprawdzi się też w każdych okolicznościach.

Dywany w kuchni są praktyczne oraz sprawiają, że pomieszczenia te stają się przytulniejsze. Jeśli na dodatek kuchnia jest połączona z jadalnią to nie powinniśmy się dłużej zastanawiać, gdyż wnętrza te staną się przytulniejsze i będzie w nich panował większy porządek. Warto ułożyć dywan w kuchni. To posunięcie ma wiele zalet. Jeśli ktoś do tej pory nie był przekonany, to musi wiedzieć, że jest to trend coraz chętniej wybierany.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *