Cellulit latem – przygotowania ciała na urlop

Cellulit to dość powszechny problem estetyczny i zdrowotny, który może dotyczyć nawet 85% kobiet po 20. roku życia. Cellulit pojawia się na pośladkach, udach i brzuchu, zaburzając ich estetykę i powodując kompleksy oraz zaniżoną samoocenę. Na szczęście współczesna medycyna ma skuteczne sposoby na cellulit, dzięki którym latem można z dumą prezentować światu zgrabną i szczupłą sylwetkę!

Z tekstu dowiesz się:

 • czym jest cellulit,
 • jakie są rodzaje i przyczyny cellulitu,
 • jak się pozbyć cellulitu.

W literaturze medycznej cellulit jest określany jako włókniejące zwyrodnienie tkanki łącznej. Potocznie opisuje się go jako nieregularne zgrubienia występujące na biodrach, pośladkach, udach i brzuchu, na pierwszy rzut oka przypominające skórkę pomarańczową. Wyróżnia się dwa typy cellulitu. Cellulit wodny jest dość twardy i zbity, ściśle przylega do mięśni, z kolei cellulit tłuszczowy jest miękki, luźny i zajmuje duże powierzchnie ciała.

Cellulit latem i nie tylko – przyczyny

Do rozwoju cellulitu mogą predestynować zarówno czynniki wrodzone, jak i środowiskowe. Wśród tych pierwszych znajduje się płeć (w zdecydowanej większości przypadków występuje u kobiet), kolor skóry (częściej pojawia się u kobiet rasy białej niż np. żółtej), rozkład tkanki tłuszczowej, a także liczba receptorów hormonalnych. Do czynników środowiskowych zwiększających ryzyko wystąpienia cellulitu zaliczają się:

 • nieprawidłowa dieta,
 • siedzący tryb życia,
 • zbyt mało aktywności fizycznej,
 • noszenie obcisłych ubrań,
 • częste noszenie butów na wysokim obcasie.

Zabiegi na cellulit – STORZ

Jeśli zmiana diety, stosowanie odpowiednich kosmetyków oraz ćwiczenia na cellulit nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, można rozważyć skorzystanie z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej. Walka z cellulitem bywa trudna, ale można ją wygrać, czego przykładem są efekty po zabiegu STORZ, polegającym na redukowaniu tkanki tłuszczowej i cellulitu przy pomocy fali akustycznej.

Urządzenie STORZ, przyłożone do określonych partii ciała, emituje fale akustyczne, które wnikają w głąb organizmu. Przyspieszają przepływ płynów w układzie chłonnym, pobudzają drenaż poszczególnych warstw skóry, rozrywają włókna cellulitowe oraz likwidują nadmiar komórek tłuszczowych. Skóra staje się napięta i bardziej elastyczna, newralgiczne miejsca (np. brzuch, ramiona, uda) obkurczają się, a cellulit zostaje zredukowany.

Sposoby na cellulit latem– ONDA 

Innym nowoczesnym zabiegiem, który przynosi naprawdę spektakularne efekty w walce z cellulitem, jest ONDA. Urządzenie wykorzystuje energię zimnych mikrofal Coolwaves, które docierają precyzyjnie do tkanki tłuszczowej, uszkadzają komórki tłuszczowe i w nieinwazyjny, bezpieczny sposób prowadzą do ich zredukowania. Jednocześnie dochodzi do intensywnego ujędrnienia skóry. Podczas zabiegu pacjent odczuwa jedynie intensywne ciepło.

Co ważne, zabieg ONDA może być wykonywany nie tylko w przypadku cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w okolicach ud i pośladków. Można go z powodzeniem wykorzystać również do modelowania i ujędrniania okolic brzucha, ramion, pleców czy kolan. Miejsca te stają się wyraźnie szczuplejsze, wiotka skóra odzyskuje jędrność, a cellulit zostaje zredukowany. Dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie czterech zabiegów co dwa tygodnie.

ICOONE – nowoczesne usuwanie cellulitu

Cellulit na udach czy pośladkach z powodzeniem daje się usunąć również poprzez innowacyjny zabieg ICOONE. Jest to rodzaj bardzo energetycznego masażu drenującego, który doskonale radzi sobie z obrzękami oraz różnymi rodzajami cellulitu. W trakcie zabiegu do skóry przystawiane są specjalne głowice masujące z wyposażonymi w liczne mikrootwory rolkami. Stymulacja skóry przy ich użyciu jest głęboka, ale zarazem bardzo delikatna, dzięki czemu nie tworzą się siniaki, a skóra nie jest rozciągnięta.

Jakie efekty daje zabieg ICOONE? Pozwala on na:

 • usuwanie różnych rodzajów cellulitu,
 • ujędrnienie skóry,
 • poprawę jej elastyczności, napięcia i ogólnego wyglądu,
 • pobudzenie krążenia krwi i limfy,
 • modelowanie ciała,
 • przywrócenie sylwetce odpowiednich proporcji.

Dla jak najlepszych rezultatów warto przeprowadzić cykl 8-10 zabiegów 2–3 razy w tygodniu.

MAXIMUS – skuteczna redukcja cellulitu

Cellulit na pośladkach, ramionach czy brzuchu można zredukować również podczas zabiegu MAXIMUS, który znajduje się w ofercie kliniki medycyny estetycznej ESTELL w Warszawie. MAXIMUS to jedyne na świecie urządzenie, które dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii działa jednocześnie na skórę, komórki tłuszczowe oraz mięśnie. Emitowana fala radiowa tworzy ściśle kontrolowane mikrouszkodzenia, które natychmiast stymulują naturalne procesy regeneracji skóry. Energia podgrzewa tkankę tłuszczową, co wywołuje naturalne skurcze mięśni, które wypychają ją do góry. Przyłożona do powierzchni skóry głowica wytwarza ciśnienie, co pozwala na drenaż tłuszczu.

Efekty zabiegu MAXIMUS są naprawdę spektakularne! Skóra zostaje ujędrniona i wygładzona, sylwetka jest szczuplejsza; następuje redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej, poprawa krążenia oraz drenaż limfatyczny. Aby rezultaty były długotrwałe, zaleca się wykonanie około 6–8 zabiegów w tygodniowych odstępach.

Z cellulitem naprawdę można skutecznie walczyć! Zdrowa dieta, aktywność fizyczna, odpowiednia pielęgnacja skóry i innowacyjne zabiegi na cellulit znacznie zwiększają szanse na to, że latem będzie można pochwalić się nienaganną figurą!

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *