Zaproszenia ślubne – czym się kierować podczas ich wyboru?

zaproszenia ślubne
zaproszenia ślubne

W Twoim życiu już niedługo nastąpi wielka zmiana. Nie będziesz dłużej samotną matką. Znalazłaś człowieka, z którym jesteś szczęśliwa i bez którego nie wyobrażasz sobie reszty swojego życia. Podjęliście decyzję – sformalizujecie swój związek – i już od dłuższego czasu planujecie przebieg uroczystości ślubnej. Dodatkowo chcecie – aby w tym dniu towarzyszyła Wam rodzina i przyjaciele. Z tego powodu potrzebujecie zaproszeń ślubnych. Jak je wybrać i o czym należy pamiętać dowiecie się w tym wpisie

Zaproszenia ślubne – dlaczego są ważne?

Zaproszenia ślubne – to Wasza wizytówka. Świadczy o Waszej wyjątkowości, smaku, charakterze i wyobraźni. Są przedsmakiem tego – czego goście mogą spodziewać się na Waszym ślubie i weselu. Dlatego – ich wybór często bywa równie ważny i trudny jak wybór oprawy muzycznej czy sukienki ślubnej.

Zaproszenia ślubne – jak wybrać?

Najważniejszą zasadą, o której wiele przyszłych małżeństw zapomina – jest pamiętanie o tym, w jakim stylu chcemy, aby odbyła się uroczystość zaślubin. Zaproszenia ślubne – powinny odpowiadać charakterowi naszego Wielkiego Dnia.
Jeśli marzy nam się elegancki ślub – takie same powinny być zaproszenia. Jeśli kolorem przewodnim wesela będzie błękit – zaproszenia ślubne również powinny nawiązywać to tego motywu.
Co ważne – do zaproszeń bez trudu można dobrać w tym samym stylu etykiety na alkohol, księga gości, podziękowania czy winietki na stół.

Kolejną kwestią o której warto pamiętać – jest dobór odpowiedniej czcionki na zaproszeniach. Powinna być efektowna – i jednocześnie nie sprawiająca trudności w jej odczytaniu. Dlatego nie należy przesadzać z efektami wizualnymi.

Zbyt wiele treści (wiersze, cytaty) doprowadzające do przeładowania zaproszenia – również bardziej zaszkodzi niż pomoże naszym zaproszeniom ślubnym.
Informacje, które muszą znaleźć się na każdym zaproszeniu to: imiona i nazwiska Pary Młodej, data, godzina i miejsce uroczystości zarówno ślubu jak i wesela. Dobrym pomysłem jest umieszczenie na zaproszeniu prośby o potwierdzenie przybycia gości na uroczystość. Dzięki temu łatwiej będzie zaplanować Wam uroczystość oraz nie przepłacać za puste miejsca.

Podczas wyboru zaproszeń – warto uwzględnić swoje własne preferencje i gust. Jeśli w danym roku – króluje motyw – którego nie znosicie – nie ma się czym martwić. Wybierzcie taki – który Wam odpowiada, który wyraża Was. W końcu to Wasz dzień -i Wasze zdanie liczy się najbardziej.

Już wiecie jak będzie wyglądać Wasze zaproszenie ślubne? W takim razie postarajcie się także pamiętać o odpowiednich kopertach – spójnych z zaproszeniami. Koperta w nietypowej kolorystyce (złota, srebrna czy czarna) robi naprawdę niesamowite wrażenie na gościach. Równie ciekawym pomysłem jest zamówienie kopert z Waszym zdjęciem.

Gdy już wiecie – jakie zaproszenia ślubne najlepiej pasują do Was i Waszej uroczystości – pamiętajcie – że przed ostatecznym zamówieniem – można poprosić drukarnie o próbkę zaproszeń. Pozwoli to wam upewnić się w 100% co do słuszności dokonanego wyboru i sprawdzić jak w rzeczywistości wygląda wybrane zaproszenie.

„Bogatą ofertę eleganckich zaproszeń ślubnych znajdziecie na stronie: www.zapi.pl

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *