Zabiegi ultradźwiękami – kiedy warto z nich skorzystać?

ultradźwięki
ultradźwięki

Zabiegi przy użyciu fal ultradźwiękowych to coraz bardziej powszechna metoda leczenia, wykorzystywana m.in. w fizykoterapii czy medycynie estetycznej. Fale ultradźwiękowe mogą bowiem nie tylko leczyć, lecz także poprawiać wygląd skóry twarzy czy wybranych partii ciała. Kiedy w szczególności warto skorzystać z zabiegów ultradźwiękami? Podpowiadamy, kto powinien się na nie zdecydować!

Czym są ultradźwięki?

Ultradźwięki to fale mechaniczne, które poruszają się w określonym ośrodku z różną częstotliwością – najczęściej od 1 do 3 MHz, ale to właśnie niższe wartości sprawdzają się idealnie przy różnorodnych zabiegach na twarz i ciało. Zasada w tym przypadku jest taka, że im mniejszą częstotliwość wykorzystujemy, tym intensywnej ona działa, powodując głębszą penetrację tkanek. Ultradźwięki skutecznie pobudzają komórki do regeneracji i odbudowy, a drgania i wibracje powodują biostymulujący mikromasaż tkanek, który stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny.

Ultradźwięki na twarz – jakie niedoskonałości usuwają?

Na zabiegi ultradźwiękami warto zdecydować się przede wszystkim wtedy, gdy mamy do czynienia ze skórą problematyczną, np. trądzikową lub niedoskonałościami, z którymi nie są w stanie poradzić sobie domowe sposoby, np. przebarwienia na twarzy. Przykładem terapii ultradźwiękami jest m.in. peeling kawitacyjny, który stanowi alternatywę dla domowego oczyszczania twarzy. Zabieg ultradźwiękami pomoże uporać się z zaskórnikami, rozszerzonymi porami, trądzikiem, plamami czy utratą promiennego kolorytu skóry. Nowoczesne urządzenia przeznaczone do zabiegów ultradźwiękami na twarz pozwalają również modelować kształty twarzy, z których nie do końca jesteśmy zadowoleni, np. usuwanie podwójnego podbródka czy tzw. chomików. Ultradźwięki skutecznie rozbijają komórki tłuszczowe, obkurczają skórę i pobudzają produkcję włókien kolagenowych. Efektem tego bezinwazyjnego zabiegu jest napięta, jędrna i pozbawiona nadmiaru tłuszczu skóra twarzy.

Liposukcja ultradźwiękowa

Metoda leczenia ultradźwiękami wykorzystywana jest w medycynie estetycznej również przy nieinwazyjnym zabiegu liposukcji – nazywanym też lipolizą ultradźwiękową. Ultradźwięki doskonale radzą sobie z miejscową otyłością i redukcją tkanki tłuszczowej w tych obszarach ciała, w których dieta czy ćwiczenia fizyczne okazują się niewystarczające (uda, brzuch, ramiona, biodra). Dodatkowo pomagają zwalczać cellulit, który jest prawdziwą zmorą współczesnych kobiet. Zabieg przeprowadza się przy pomocy specjalnej głowicy emitującej ultradźwięki, która, podczas wykonywania masażu na powierzchni skóry, niszczy błony komórek tłuszczowych. W ten sposób uwalnia tłuszcz, który przedostaje się do krwi, a stąd do wątroby, gdzie zostaje rozkładany i wydalany z organizmu. Zarówno liposukcję ultradźwiękową, jak i zabiegi ultradźwiękami na twarz możemy wykonać w warszawskiej Klinice Miracki, która dysponuje jednym z najnowocześniejszych sprzętów przeznaczonych do tego typu zabiegów – Sono Queen. To urządzenie, które pozwala na wykonanie bezinwazyjnego i praktycznie bezbolesnego liftingu twarzy lub liposukcji ciała.

Ultradźwięki w fizykoterapii

Nie możemy jednak zapominać o tym, że poza właściwościami wyszczuplającymi ciało czy odmładzającymi skórę, ultradźwięki mają swoje zastosowanie również w fizykoterapii. Zmniejszają różnego rodzaju bóle, np. nerwobóle, łagodzą stany zapalne, np. przy chorobach reumatycznych, a także obniżają napięcie mięśni, zmniejszając m.in. szczękościsk.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *