Skoki ze spadochronem -Udowodnij sobie, że możesz

Skoki ze spadochronem
 

Skoki ze spadochronem. Są takie rzeczy, które wydają się zwykle niemożliwe, gdy tylko się o nich pomyśli. Często jednak w rzeczywistości okazują się wyjątkowo łatwe w realizacji. Jedną z nich jest skok spadochronowy – jeżeli chcesz skoczyć, możesz zrobić to nawet jutro!

Skoki ze spadochronem – bez przygotowania?

Szkoły spadochronowe kuszą swoich klientów możliwością skakania bez żadnego specjalnego przygotowania, czyli bez treningów, bez szkoleń i bez badań lekarskich. To możliwe dzięki skokom tandemowym, które przeznaczone są praktycznie dla każdego. Gdy chcesz udowodnić sobie, że możesz, skocz ze spadochronem – poczujesz, i to nie tylko dosłownie, że świat leży u twoich stóp.

Skoki ze spadochronem – Jak skacze się w tandemie?

 

Skoki tandemowe nie należą do wyjątkowo skomplikowanych. Są to skoki odbywające się w parze, na którą składa się sam skoczek oraz instruktor, który odpowiada za techniczną stronę lotu, dlatego jako jeden z uczestników nie trzeba tutaj już niczym się zajmować, tylko cieszyć się widokami i potężną dawką adrenaliny, która towarzyszy całemu wydarzeniu.

W skokach tandemowych wykorzystuje się specjalną uprzęż łączącą ze sobą dwóch uczestników skoku. Także stosuje się specjalne spadochrony i automaty spadochronowe, dlatego nie ma obaw o bezpieczeństwo, chociaż swobodne spadanie trwa nawet około minuty z prędkością 240 kilometrów na godzinę!

Do skoku tandemowego nie trzeba specjalni się przygotowywać. Wystarczy tylko wykupić skok, co można zrobić za pośrednictwem Internetu, a następnie zgłosić się danego dnia na lotnisko, żeby tam przejść krótki instruktaż, dostać wyposażenie i wkroczyć do samolotu. Skoki odbywają się z wysokości 3000 metrów lub 4000 metrów, oczywiście, im wyżej, tym wolne spadanie bez żadnych ograniczeń trwa dłużej. Po otwarciu czaszy spadochronu ma miejsce opadanie aż do momentu miękkiego lądowania, zwykle na trawie.

 

Skoki ze spadochronem – Gdzie skoczyć i ile to kosztuje?

 

Skoki tandemowe nie są wyjątkowo drogie. Ceny rozpoczynają się od około 500 złotych za skok z 3000 metrów, natomiast od 700 złotych za skok z 4000 metrów. Można wykupić dodatkowo usługę rejestracji swojego wyczynu – wtedy w skoku uczestniczy kolejna osoba z kamerą. Potem otrzymuje się zmontowany materiał filmowy i zdjęcia na pamiątkę. Taka usługa to koszt średnio 250 złotych.

Skakać można na terenie całej Polski. Do Kruszyna koło Włocławka, Przasnysza oraz Kamienia Śląskiego zaprasza szkoła spadochronowa Skydive, która działa od lat i ma wielu zadowolonych klientów. Skoki można zarezerwować już teraz na stornie internetowej: http://www.skydive.pl/skoki-w-tandemie/. Pokonaj swoje lęki, zbierz w sobie odwagę i skocz!

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *