HIT! Gniazdko niemowlęce – zadbaj o sen malucha

sen malucha
 

Przyszłym jak i tym świeżo upieczonym rodzicom najbardziej zależy na tym by dziecko miało jak najbardziej komfortowe warunki do spania. Po pierwsze – sen malucha – jest to jedna z podstawowych czynności życiowych malucha, a po drugie podczas snu dziecko się rozwija. Jakość oraz czas trwania snu nocnego ma większy wpływ na rozwój dziecka niż krótkie drzemki podczas dnia. W jaki sposób wobec tego zapewnić optymalny sen naszemu dziecku?

HIT! Gniazdko niemowlęce

Przyszłym jak i tym świeżo upieczonym rodzicom najbardziej zależy na tym by dziecko miało jak najbardziej komfortowe warunki do spania. Po pierwsze jest to jedna z podstawowych czynności życiowych malucha, a po drugie podczas snu dziecko się rozwija. Jakość oraz czas trwania snu nocnego ma większy wpływ na rozwój dziecka niż krótkie drzemki podczas dnia. W jaki sposób wobec tego zapewnić optymalny sen naszemu dziecku?

Sen malucha – Najbezpieczniejsza pozycja snu

Czy istotna jest pozycja w jakiej ułożymy dziecko do snu? Jasne, że tak! Pamiętajcie, że dziecko do 6 miesiąca nie zmieni swojej pozycji podczas snu, więc tak jak je ululamy, tak zastaniemy gdy będzie się wybudzało z drzemki. Niemowlę do 6 miesiąca życia nie umie jeszcze samodzielnie obrócić główki, czy przeturlać się na drugą stronę. Pod żadnym pozorem nie można układać malucha ma brzuchu, ponieważ ugniatanie przepony utrudnia oddychanie. Najlepiej jest układać dziecko na wznak z lekko odchyloną głową na bok, ponieważ ta pozycja jest najbezpieczniejsza. Zalecane jest by w takcie drzemki obracać główkę niemowlaka na dwie strony, ponieważ w ten sposób zapobiegnie się spłaszczeniu czaszki.

Postaw na gniazdko niemowlęce!

Gniazdko niemowlęce delikatnie otula oraz pozwala maluszkowi leżeć w pozycji pół-płodowej. Pomaga w stopniowym prostowaniu ciała i łagodnym przystosowywaniu się do nowej pozycji, już w pełni rozprostowanej. Gniazdko dopasowuje się do ciała maluszka i zapewnia stabilizację, wspomagając przy tym codzienną opiekę nad noworodkiem. Gniazdko niemowlęce jest małe i lekkie, śmiało możesz je przenosić w miejsca, w których aktualnie jesteś. Drzemka na dywanie? A może w Twoim łóżku? Czemu nie! W końcu najważniejsze to być razem.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *