Polskie gwiazdy – dzielne mamy

Życie polskiej celebrytki nie polega tylko na przebywaniu w świetle fleszy fotoreporterów. Sławne osoby w życiu prywatnym niejednokrotnie zmagają się z problemami, takimi jak np. samotne wychowywanie syna lub córki. Jednak zgodnie twierdzą, że macierzyństwo zmieniło ich życie… na lepsze! I pomimo tego, że same wychowują swoje dzieci, są szczęśliwe i dumne z bycia mamą.

Świadome samotne macierzyństwo

Edyta Górniak, w jednym z wywiadów, powiedziała, że macierzyństwo było jednym z najbardziej przełomowych wydarzeń w jej karierze. „Bycie mamą poszerzyło bardzo moje pole odczuwania i rozumienia świata. Przez to stałam się też innym artystką”- wyznała piosenkarka. W rozmowie z Party.pl na pytanie o partnera odpowiedziała: „Wybrałam wolność. I zawsze będę wybierała wolność”. Według artystki lepiej odejść niż trwać w toksycznym związku. To, że przy kobiecie nie ma mężczyzny nie znaczy, że jest słaba i bezwartościowa, tłumaczyła celebrytka. Latem piosenkarka zabrała syna nad morze, gdzie spędzili obydwoje spokojne wakacje.

Sławna podróżująca mama

Martyna Wojciechowska samotnie wychowuje córkę, Marysię. Bycie mamą, według dziennikarki, to bardzo piękna, ale i najtrudniejsza rola w życiu. Podróżniczka była zaręczona 5 razy, jednak żaden związek nie zakończył się ślubem. „Dziś z uśmiechem wspominam te czasy” – tłumaczy dziennikarka. A o wcześniejszych związkach mówi: „dobrze, że tak się stało”. Obecnie Wojciechowska dużo podróżuje, ale kiedy tylko może zabiera córkę ze sobą, np. na Florydę, do Nowego Jorku czy do Krynicy Morskiej. Relacje z wycieczek umieszcza w postaci zdjęć na facebooku i Instagramie.

Nie samotna, a samodzielna i dojrzała matka

Określenia „samotna matka” bardzo nie lubi Katarzyna Dowbor. Woli określenie samodzielna. Kiedy urodziła się Marysia, prezenterka miała 40 lat. Syn Maciej był wtedy na pierwszym roku studiów. „To była absolutnie świadoma decyzja (…) i bardzo przemyślana i bardzo mądra” – powiedziała o narodzinach córeczki podczas jednego z wywiadów. Dodała też, że z perspektywy czasu to była najlepsza rzecz, jaka się jej przytrafiła w życiu. Z ojcem Marysi, prezenterka rozstała się tuż przed jej porodem. W chwili obecnej Katarzyna Dowbor twierdzi, że jeżeli miałaby zaangażować się w jakiś związek, byłby on bardziej przyjaźnią niż burzliwym romansem.

Kochana mama bliźniaków

O samotnym macierzyństwie Aneta Zając mówi: „nie czuję bym dokonała czegoś nadzwyczajnego”. Woli określenie „kochana mama”, jakim zwracają się do niej dwaj synowie: Robert i Michał. Aktorka pomimo natłoku pracy na planie filmowym podkreśla, że opieka nad bliźniakami jest dla niej priorytetem. Zwyciężczyni Tańca z Gwiazdami chroni prywatność swoich dzieci. Zdjęcia jakie udostępnia na Instagramie nigdy nie pokazują twarzy chłopców.  Aneta Zając rozstała się z partnerem po 7 latach związku.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *