Komfortowa ciąża – jak ją przeżyć

Komfortowa ciąża
Komfortowa ciąża

Komfortowa ciąża. Ciąża to dla kobiety wyjątkowy czas, w którym szczególnie ważne jest zachowanie odpowiedniego komfortu. Przyszła mama musi zważać na swoje zdrowie i odpowiedni wypoczynek, ponieważ ma to bardzo duży wpływ na rozwój maleństwa.

Komfortowa ciąża – jak zadbać o sen?

„Odpowiednia ilość snu w czasie ciąży zapewnia jej spokojny przebieg oraz zapobiega skokom ciśnienia, szczególnie po skończeniu drugiego trymestru ciąży. Niejednokrotnie przyszłe mamy mają problemy ze snem, które wynikają z niewłaściwego doboru poduszki. Specjalne poduszki dla kobiet w ciąży są w stanie spełnić podwyższone wymagania i zapewnić zdrowy, spokojny sen.” – Mówi nam Mariusz Dobrowolski ze sklepu e-poduszki.pl, który specjalizuje się w sprzedaży poduszek ortopedycznych.

Bardzo ciekawą propozycją dla kobiet w ciąży, z którą od niedawna możemy spotkać się na polskim rynku, są poduszki w kształcie rogala. Jest ona wykonana ze specjalnych materiałów, które dopasowują się do zmieniającej się sylwetki. Zapewniają one odpowiednie podparcie w czasie snu, dzięki czemu jest on bardzo komfortowy. Zapobiega powstawaniom bóli pleców, karku, nóg, daje podparcie brzucha oraz zmniejsza obrzęki nóg. Pozwala na przybranie wygodnej pozycji, co niweluje problemy ze snem, tak często występujące u przyszłych mam. Poduszkę taką można po porodzie z powodzeniem wykorzystać do karmienia i usypiania dziecka.

Kolejną bardzo pomocną propozycją gwarantującą spokojny sen w czasie ciąży jest poduszka wkładana między kolana. Zapewnia ona właściwe ułożenie bioder w czasie snu, co jest niezwykle ważne dla przyszłej mamy.

Komfortowa ciąża – przyjemna jazda samochodem

Z pewnością komfort i bezpieczeństwo w czasie ciąży zagwarantuje nam także specjalna nakładka do pasów, zakładana w czasie jazdy samochodem. Powoduje ona zmianę pozycji zapinanego pasa, który nie uciska brzucha. Jest on przekierowany pod brzuchem na biodrach i miednicy, co poprawia komfort podróży, a także chroni nienarodzone dziecko w przypadku niebezpiecznej sytuacji na drodze.

Komfortowa ciąża – ulga dla pleców

Ciekawą i przydatną propozycją dla kobiet w ciąży jest także pas ciążowy. Zapewnia on odpowiednie podtrzymanie brzucha, co przynosi ulgę nogą i plecom, a także zapobiega nadmiernemu rozciąganiu się skóry. Pasy tego typu są dostępne w różnych wzorach i kolorach. Ich wykonanie sprawia, iż nie są widoczne pod ubraniem.

Jak widać istnieje wiele ciekawych akcesoriów, które mogą poprawić komfort życia kobiety w oczekiwaniu na cud narodzin. Zapewniają nie tylko wygodę w czasie ciąży, ale także mają wiele właściwości prozdrowotnych. Warto jest zastanowić się nam tymi rozwiązaniami już w okresie planowania ciąży.

Tags:

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *