Czy zakupy w internecie są bezpieczne? Na Allegro zawsze

Czy zakupy w internecie są bezpieczne

Zastanawiasz się czy zakupy w internecie są bezpieczne?

Słyszałaś i czytałaś historie, gdzie sprzedający wystawił produkt na sprzedaż, a gdy klient wysłał pieniądze – sprzedawca zniknął z pieniędzmi i słuch o nim zaginął? Potem okazywało się, że dane umieszczone w Internecie były fikcyjne. Nie istnieje ani człowiek, ani firma, a odnalezienie go i odzyskanie pieniędzy często wymaga czasu i jeszcze większych środków pieniężnych. W wyniku czego – ludzie rezygnują ze ścigania złodzieja, któremu kradzież w internecie uchodzi na sucho. A my jako kupujący – mamy coraz mniejsze zaufanie do sprzedaży przez Internet.

Niestety – ilu ludzi – tyle historii. Część z nich faktycznie kończy się nieciekawie dla klienta. Planujesz zrobić zakupy dla dziecka – a po miesiącu oczekiwania – nie ma ani towaru, ani pieniędzy za zakupiony przedmiot. Takie historie przekazywane są z ust do ust. Chętnie udostępniane w mediach społecznościowych – by przestrzec kolejne osoby przed oszustem internetowym. W wyniku czego niosą się znacznie szerszym echem po świecie internetowym – niż te, o uczciwych sklepach internetowych, w których wszystko działa jak w szwajcarskich zegarkach.
Jeśli jednak nie znasz danego sklepu – trudno mu zaufać i w ciemno powierzyć pieniądze. Można zamówić towar za pobraniem – jednak wtedy koszty przesyłki są znacznie większe – przez co nie zawsze opłaca się kupować w Internecie.

Czy zakupy w internecie są bezpieczne? Tak – pod warunkiem że…

internetowe zakupy będziesz robić na sprawdzonych platformach. Takich, które gwarantują ochronę osób kupujących przez ich stronę. Przykładem takiej platformy jest Allegro. Nawet jeśli okaże się, że sprzedający był nieuczciwy – i nigdy nie wysłał zamówionego i opłaconego towaru – jako kupujący nie poniesiesz straty. Chroni Cię Allegro i to ono zwróci Ci pieniądze w ramach swojego programu ochrony kupujących.

Czy zakupy w internecie są bezpieczne? – kilka pytań o Program Ochrony Kupujących Allegro

Zostałem oszukany na Allegro  – co teraz? – Czas na przypomnienie sobie, że na Allegro działa Program Ochrony Kupujących. Jeśli spełniasz warunki otrzymasz zwrot wysłanych pieniędzy – 100% wartości złożonego zamówienia do kwoty 10 tyś PLN.
Zostałem oszukany na Allegro jak odzyskać pieniądze – po pierwsze zapoznaj się z zasadami POK Allegro. Jeśli zapłaciłeś za towar i go nie otrzymałeś lub otrzymałeś towar, który różni się od tego w opisie – wtedy POK jest dla Ciebie.
Zostałem oszukany na Allegro co zrobić? Na to pytanie odpowiedź jest krótka – złożyć odpowiedni wniosek on-line. Co ważne – po oszustwie sprzedającego masz czas przez następne 180 dni na rozpoczęcie postępowania, dzięki któremu odzyskasz wpłacone pieniądze nieuczciwemu sprzedawcy.
Zostałem oszukany na allegro jak odzyskać pieniądze? – sprawdź, czy Twój przypadek mieści się w ramach POK Allegro. Nie otrzymasz zwrotu pieniędzy jeśli zapłaciłeś sprzedawcy za aukcję, którą przegrałeś. Lub gdy odbierałeś i płaciłeś za przedmiot osobiście. Warunków jest więcej i warto zapoznać się z nimi wszystkimi.
Oszustwo na Allegro – ile czasu potrwa nim odzyskam pieniądze? Zwykle ok 5 tygodni od wysłania zgłoszenia. Na rozpatrzenie Twojego wniosku Allegro ma 30 dni. I kolejne 7 na przelanie pieniędzy po podjęciu decyzji.
Czy zakupy w internecie są bezpieczne? Na Allegro znacznie bardziej dzięki Programowi Ochrony Kupujących

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *