Dobre sposoby na ćwiczenie angielskiej wymowy

Ćwiczenie angielskiej wymowy

Ćwiczenie angielskiej wymowy. Angielski jest najpopularniejszym językiem do komunikacji na świecie. Każda osoba, która uczy się go uczy, robi to przede wszystkim po to, by rozmawiać. Polska szkoła niestety nie przykłada się do nauki w tej kwestii. Podobnie z wieloma popularnymi, tanimi kursami – pewna celebrytka w swej serii książek do nauki uważa, że problem rozwiązać może polska pisownia obcych słów. Takie podejście sprawia, że uczymy się niewłaściwej wymowy, nie wymawiany “niepolskich” dźwięków, nie akcentujemy poprawnie. Jak to zmienić?

Ćwiczenie angielskiej wymowy – Zapisy fonetyczne nie takie straszne

Jeśli lekceważysz dziwne znaczki, które znajdują się w słowniku w nawiasie, zaraz obok słówka, popełniasz błąd. Warto dowiedzieć się, co one znaczą i nauczyć się je odczytywać. Dzięki temu z łatwością opanujesz wymowę dźwięków, i to w dowolnym języku. Jeśli nie wiesz jak odczytywać poszczególne symbole – zapytaj swojego nauczyciela lub sprawdź w internecie. Unikaj kursów, które zapis fonetyczny podają według polskiego zapisu, to poważne utrudnienie w poprawnej nauce wymowy!

Ćwiczenie angielskiej wymowy – Zajrzyj do internetu!

Aby dobrze wymawiać angielskie słowa, dobrze jest się ich osłuchać. W dobie internetu nie jest to trudne. Możesz słuchać piosenek i audiobooków, nagrań na Youtubie, podcastów, oglądać seriale. Gdy otoczysz się angielskim, wymowa wielu dźwięków będzie Ci przychodziła z łatwością. Co ważne, pamiętaj o ich powtarzaniu na głos. To najlepsze ćwiczenie.
Tak naprawdę, by spełnić ten punkt, często wystarczy wyłączyć lektora w ulubionych filmach. Jeśli obawiasz się, że niewiele zrozumiesz z fabuły – zacznij od łatwych produkcji, najlepiej seriali z lat 90-tych. Aktorzy tam mówią dość wolno i wyraźnie. Dobrym pomysłem może być także oglądanie w oryginale serialu, który już znasz z polskiej wersji.

Czytaj także: Dlaczego warto uczyć dzieci oszczędzania

Ćwiczenie angielskiej wymowy -zadbaj o gimnastykę buzi i języka

Aby prawidłowo wymawiać angielskie słówka niezbędne jest także wykształcenie pewnych nawyków. Choć angielski wydaje się językiem łatwym – są w nim zgłoski, których polski nie posiada. Aby to opanować musisz ćwiczyć.
Powtarzaj głośno sylaby i głoski, które sprawiają ci problem. Nagraj się i sprawdź, jak wychodzi ci wymawianie poszczególnych wyrazów. Jeśli jest dalekie od ideału – po raz kolejny odtwórz prawidłową wymowę danego słowa i powtarzaj. To najskuteczniejszy sposób na sukces. Tutaj warto znaleźć osobę, która pomoże nam w weryfikacji postępów, bo czasami możemy nie słyszeć swoich błędów.

Ćwiczenie angielskiej wymowy – kurs angielskiego online

 

Jeśli mimo wszystko samodzielna nauka poprawnej wymowy nastręcza ci trudności – zajrzyj na https://eskk.pl/kursy-angielskiego. Znajdziesz tam kursy, na których poruszony jest ten temat. Nauka na kursie ma też tę zaletę, że łatwiej motywuje do regularnej pracy, a z tym często są problemy.
A właśnie drobne, ale powtarzalne postępy najszybciej pozwolą Ci opanować właściwą wymowę w języku angielskim. Scena z “Misia”, gdy zapowiadająca samoloty spikerka na lotnisku wkłada do buzi pierogi, by mówić z “angielskim” akcentem, nadal bawi. Nie chcesz chyba jednak, by definiowała Ciebie, prawda?

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *