Suszarki łazienkowe i na pranie – funkcjonalne modele
|Suszarki na pranie to akcesorium, które jest wręcz niezastąpione w każdym domu. Umożliwiają one efektywne suszenie prania oraz mokrych ręczników po kąpieli. Warto wyposażyć się w model, który będzie dopasowany do naszych potrzeb. Producenci oferują różne wersje – poziomowe, z półką, składane i inne. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając suszarkę do prania?
Suszarki łazienkowe z półką – dla kogo?
Suszarki łazienkowe z półką to akcesorium, za pomocą którego można efektywniej wykorzystać przestrzeń dostępną w pomieszczeniu. Tego typu model montowany jest najczęściej nad pralką, czyli w miejscu, które w żaden sposób nie jest zagospodarowane. Po suszarki łazienkowe z półką sięgają osoby, które cenią sobie minimalizm oraz porządek. Jeżeli w łazience nie ma odpowiednio dużo miejsca na regały lub inne meble, tego typu półka sprawdzi się idealnie.
Suszarki łazienkowe z półką najczęściej wykonane są z wytrzymałego metalu, który zapewnia stabilność. Proste, minimalistyczne wzornictwo sprawia, że tego typu mebel bez problemu wkomponuje się w każdą przestrzeń.
Suszarki łazienkowe z półką składać się mogą z drążków do suszenia prania lub ręczników, półek na czyste ręczniki lub środki do prania, a także wieszaków do zawieszenia ręczników, np. po wytarciu się z kąpieli.
Suszarki na pranie poziomowe – oszczędność miejsca i funkcjonalność
Suszarki na pranie poziomowe do złudzenia przypominają regały stanowiące połączenie półek oraz wieszaków i drążków. Producenci oferują różnorodne warianty – zazwyczaj są to 3-4 poziomowe modele. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwala maksymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń w łazience lub pralni.
Suszarki na pranie poziomowe występują również w wersjach składanych, co jest szczególnie istotne podczas ich przechowywania na czas nieużywania. Można je wówczas szybko złożyć i schować w schowku lub pralni. Ze względu na lekką konstrukcję można je przestawiać w dowolne miejsce, nawet na taras lub balkon. Pomimo swej lekkości suszarki na pranie poziomowe są stabilne i wytrzymałe.