Studia informatyczne przyszłością narodu… i kandydatów na rynku pracy

Studia informatyczne
 

Studia informatyczne. Świat zmienia się w zastraszającym tempie. Codziennie pojawiają się coraz to nowsze technologie, coraz to nowsze gadżety i coraz to nowsze przedmioty ułatwiające życie. Jedno się jednak nie zmienia– komputery. Nie chodzi oczywiście o to, że ciągle są takie same, bo tempo ich rozwoju jest zatrważające, a o to, że one ciągle są. Niezmiennie od lat są z nami i to dzięki nim następuje codzienny rozwój wszystkiego wokół.

STUDIA INFORMATYCZNE TO DOBRY POMYSŁ

Nie trudno się dziwić, że młodzi ludzie wciąż bardzo chętnie wybierają studia informatyczne. W tamtym roku chętnych na jedno miejsce na Politechnice Krakowskiej było ośmioro, w tym niewiele mniej, bo sześcioro.

Ile więc będą zarabiać ci, którym udało się dostać na studia informatyczne w Krakowie i którzy postanowią zostać w mieście królów? Sprawdźmy! Dodatkowo proponujemy już zacząć przeglądać oferty pracy w województwie małopolskim.

Stanowiska kierownicze

Najwięcej można zarobić pracując na stanowisku CTO, czyli Chief Technology Officer. Za miesiąc pracy można maksymalnie otrzymać zapłatę w wysokości 30 tysięcy złotych. Więcej można zrobić jedynie w Warszawie, gdzie kwota wypłaty może sięgnąć nawet do 35 tysięcy złotych.

Takie same pieniądze można zarobić piastując stanowisko dyrektora centrum wsparcia IT. Z tą różnicą, że również w Poznaniu wysokość wypłaty może wynosić 35 tysięcy. Niewiele mniej można zarobić będąc szefem ds. infrastruktury IT, na tym stanowisku. W Krakowie może być to nawet kwota od 18 tysięcy złotych, aż do 26 tysięcy.

Praca marzeń po studiach informatycznych

Marzeniem, niemal każdego mężczyzny i całkiem sporej ilości kobiet, jest zarabiać na tworzeniu gier komputerowych. Programista rzeczonych gier może zarabiać aż do 13 tysięcy złotych w Krakowie i w Warszawie, a w Poznaniu nawet 15 tysięcy.

Wiele osób ma też smykałkę do grafiki komputerowej. Jeśli pójdą oni za głosem serca i zaczną pracować w tym zawodzie, mają szansę zarobić nawet do 9 tysięcy złotych. I właśnie w Krakowie to stanowisko jest najlepiej opłacane.

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *