Bóle głowy – Jak sobie z nimi radzić?

Bóle głowy

Bóle głowy są przyczyną złego samopoczucia, utrudniają znacznie funkcjonowanie i sprawiają, że nie możemy się na niczym kupić. Najprostszym sposobem walki z bólem głowy jest zażycie odpowiedniej dawki leków przeciwbólowych, najlepiej zakupionych w aptece. Bywa jednak, że ból jest tak wielki i uporczywy, że zwykłe środki nie radzą sobie z nim. Często musimy sięgać po większe dawki lub korzystać z pomocy specjalistów. Ból głowy może mieć różne podłoża, Może wiązać się z naszym stanem emocjonalnym, mieć podstawę w chorobie przewlekłej. Może być również powodowany przez czynniki zewnętrze i brak dbałości o nasze zdrowie, a także zbyt szybkie tempo życia.

Bóle głowy – jak sobie pomóc

Z bólem głowy można walczyć innymi sposobami. Zwolennicy naturalnych środków potrafią wymienić szereg artykułów bio, które wspomagają walkę z migreną i przewlekłym bólem głowy. Są to odpowiednie napary ziołowe, kompresy, kąpiele z dodatkiem olejków eterycznych i inne. Są i tacy, którzy uważają, że bólem można zarządzać, badając uprzednio jego przyczyny oraz walcząc z jego nadejściem i pierwszymi objawami.

Bóle głowy – naturalne sposoby

Do walki z bólem w sposób naturalny niezbędny jest kalendarz, w którym będziemy odnotowywać najważniejsze informacje go dotyczące. I tak na przykład powinniśmy zapisywać wszystkie szczegóły dotyczące naszego bólu głowy – jak długo trwają napady, jak poważne są, co się dzieje, zanim zaczyna boleć nas głowa ból. Warto również zapisywać jadłospis każdego dnia. Takie zapiski pozwolą nam stwierdzić, czy nie reagujemy źle na niektóre pokarmy, które mogą być przyczyną problemów. W taki sam sposób mogą na nasze samopoczucie oddziaływać cykle miesiączkowe, zbyt jaskrawe światło, woń intensywnych perfum, a nawet zmiany w pogodowe a nawet długotrwałe uczucie głodu. Nasze zapiski mogą rzucić nowe światło na nasze codzienne zwyczaje i dać nam wskazówki co do przyczyn naszego bólu. Na ich podstawie można spróbować wyeliminować pewne substancje z naszego otoczenia, lepiej zorganizować posiłki czy wreszcie przygotować się odpowiednio na zmiany pogodowe. Z perspektywy czasu może się również okazać, że nie jedna rzecz wpływa na nasze samopoczucie, a cały szereg czynników.

Bóle głowy – co zwiększa ryzyko wystąpień?

Aby walczyć z bólami głowy przed ich pojawianiem się warto ograniczyć spożywanie alkoholi, tytoniu I kofeiny, którą są częstymi przyczynami migren. Lekarze zalecają spożywanie suplementów diety w postaci kapsułek z magnezu, który to rozluźnia naczynia krwionośne i zmniejsza prawdopodobieństwo, że sygnały elektryczne wywołujące migrenę w  będzie generowany, obniżając tym samym prawdopodobieństwo wystąpienia bólu głowy. Podłożem częstych migren mogą być również ból i wady kręgosłupa. W tym przypadku ważna jest wizyta u specjalisty. Możemy także skorzystać z pomocy akupresury, a dodatkowo wzmacniać nasz kręgosłup poprzez systematyczne ćwiczenia, takie jak joga.

Artykuł napisany we współpracy z apteką internetową apo-discounter.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *