Warszawa najciekawsze atrakcje dla dzieci

Warszawa najciekawsze atrakcje
Warszawa najciekawsze atrakcje

Warszawa najciekawsze atrakcje -jeżeli planujesz wyjazd z maluchem do Warszawy lub też mieszkasz tutaj już od lat, masz przed sobą naprawdę pełną panoramę wyjątkowych pomysłów na spędzanie z nim swojego wolnego czasu. Do twojej dyspozycji są zarówno rozrywki w kategorii zabytków, nauki czy też kultury – każdy może znaleźć tutaj dla siebie coś interesującego. Sprawdź z nami najciekawsze atrakcje dla dzieci w Warszawie i zaplanuj wasz czas już teraz!

Centrum Nauki Kopernik

Obowiązkowy punkt na mapie Warszawy – to ogromne rodzinne centrum nauki zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o dzieciach, ale również i dorośli znajdą tutaj dla siebie coś interesującego. Wewnątrz centrum znajduje się mnóstwo interaktywnych wystaw przeznaczonych do eksploracji przez najmłodszych. Będąc tam warto zwrócić uwagę na Planetarium „Niebo Kopernika”, gdzie znajduje się nowoczesny projektor gwiazdowy, a także organizowane są pokazy dla najmłodszych dzieci.

Warszawa najciekawsze atrakcje – Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka

To kolejne z miejsc, które zostało przeznaczone tylko dla maluchów – działa ono w połączeniu z Muzeum Etnograficznym. Mali odwiedzający mogą tutaj oglądać ciekawe eksponaty i wystawy, a także organizować specjalne warsztaty plastyczne dla dzieci, warsztaty muzyczne i innego rodzaju wciągające zajęcia.

Zoo w Warszawie

Jedno z najciekawszych Zoo w całej Polsce – można podglądać tutaj niemalże 500 różnych gatunków zwierząt. Żyrafy, nosorożce, rekiny, hipopotamy, małpy czy jaguary – odwiedziny w takim miejscu na pewno będą niezapomniane. Dla maluchów przygotowano także mini-zoo oraz place zabaw.

Teatr Małego Widza

To miejsce powstało z myślą o najmłodszych widzach – nawet tych, którzy ledwo ukończyli roczek życia. Jeżeli chcesz zapoznać swojego milusińskiego z teatrem, w takim przypadku spektakle dla dzieci w Teatrze Małego Widza to doskonały wybór – z repertuarem można zapoznać się już teraz online, a ponadto, rezerwację biletów można dokonać bez wychodzenia z domu.

Warszawa najciekawsze atrakcje – Pałac Kultury i Nauki

Warto odwiedzić w szczególności jego tarasy widokowe, skąd rozciąga się wspaniała panorama na Warszawę i okolice. Można również odwiedzić tutaj Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii z prawdziwymi szkieletami dinozaurów, a także Muzeum Techniki i Przemysłu NOT, które przypadną do gustu maluchom uwielbiającym stare samochody, motocykle, komputery i inne świadectwa techniki sprzed lat.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *