Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

nowoczesne-czarno-biale-zaproszenie-slubne-z-kokardaW Twoim życiu już niedługo nastąpi wielka zmiana. Nie będziesz dłużej samotną matką. Znalazłaś człowieka, z którym jesteś szczęśliwa i bez którego nie wyobrażasz sobie reszty swojego życia. Podjęliście decyzję -  sformalizujecie swój związek - i już od dłuższego czasu planujecie przebieg uroczystości ślubnej. Dodatkowo chcecie - aby w tym dniu towarzyszyła Wam rodzina i przyjaciele. Z tego powodu potrzebujecie zaproszeń ślubnych. Jak je wybrać i o czym należy pamiętać dowiecie się w tym wpisie

 


Zaproszenia ślubne - dlaczego są ważne?

 

Zaproszenia ślubne - to Wasza wizytówka. Świadczy o Waszej wyjątkowości, smaku, charakterze i wyobraźni. Są przedsmakiem tego - czego goście mogą spodziewać się na Waszym ślubie i weselu.  Dlatego - ich wybór często bywa równie ważny i trudny jak wybór oprawy muzycznej czy sukienki ślubnej.

 

Zaproszenia ślubne - jak wybrać?

 

Najważniejszą zasadą, o której wiele przyszłych małżeństw zapomina - jest pamiętanie o tym, w jakim stylu chcemy, aby odbyła się uroczystość zaślubin. Zaproszenia ślubne - powinny odpowiadać charakterowi naszego Wielkiego Dnia.

eleganckie-zaproszenie-slubne-z-klamra-i-szeroka-wstazkaJeśli marzy nam się elegancki ślub - takie same powinny być zaproszenia. Jeśli kolorem przewodnim wesela będzie błękit - zaproszenia ślubne również powinny nawiązywać to tego motywu.

Co ważne - do zaproszeń bez trudu można dobrać w tym samym stylu etykiety na alkohol, księga gości, podziękowania czy winietki na stół.

 

Kolejną kwestią o której warto pamiętać - jest dobór odpowiedniej czcionki na zaproszeniach. Powinna być efektowna - i jednocześnie nie sprawiająca trudności w jej odczytaniu. Dlatego nie należy przesadzać z efektami wizualnymi.

 zaproszenie-slubne-z-ciemnoniebieska-grafika-kwiatow

Zbyt wiele treści (wiersze, cytaty) doprowadzające do przeładowania zaproszenia - również bardziej zaszkodzi niż pomoże naszym zaproszeniom ślubnym.

 

Informacje, które muszą znaleźć się na każdym zaproszeniu to: imiona i nazwiska Pary Młodej, data, godzina  i miejsce uroczystości zarówno ślubu jak i wesela. Dobrym pomysłem jest umieszczenie na zaproszeniu prośby o potwierdzenie przybycia gości na uroczystość. Dzięki temu łatwiej będzie zaplanować Wam uroczystość oraz nie przepłacać za puste miejsca.

 

Podczas wyboru zaproszeń - warto uwzględnić swoje własne preferencje i gust. Jeśli w danym roku - króluje motyw - którego nie znosicie - nie ma się czym martwić. Wybierzcie taki - który Wam odpowiada, który wyraża Was. W końcu to Wasz dzień -i Wasze zdanie liczy się najbardziej.

 

Wybraliście Wasze idealne zaproszenie ślubne? W takim razie postarajcie się także pamiętać o odpowiednich kopertach - spójnych z zaproszeniami. Koperta w nietypowej kolorystyce (złota, srebrna czy czarna) robi naprawdę niesamowite wrażenie na gościach. Równie ciekawym pomysłem jest zamówienie kopert z Waszym zdjęciem.

 

Zaproszenia ślubne - próbki?

 

I ostatnia rada. Gdy już wiecie - jakie zaproszenia ślubne najlepiej pasują do Was i Waszej uroczystości - pamiętajcie - że przed ostatecznym zamówieniem - można poprosić drukarnie o próbkę zaproszeń. Pozwoli to wam upewnić się w 100% co do słuszności dokonanego wyboru i sprawdzić jak w rzeczywistości wygląda wybrane zaproszenie.

Bogatą ofertę eleganckich zaproszeń ślubnych znajdziecie na stronie: www.zapi.pl